Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 152
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
ŠTO PODUZIMA VLADA?

Dok se svijet bori s inflacijom, u Kini padaju cijene. To brine ekonomiste

10.08.2023.
u 17:45

Iako se pad cijena u ovim našim uvjetima čini poželjnim scenarijem, deflacija je opasna jer kod potrošača dovodi do odgađanja odluka o kupnji

Kina je skliznula u deflaciju zbog sporog oporavka te smanjenja potražnje, javljaju svjetski mediji. Cijene su u srpnju pale 0,3 posto u odnosu na srpanj prije godinu dana. Ta vijest dolazi nakon što je objavljeno da je izvoz zemlje u srpnju pao 14,5 posto, a uvoz 12,4 posto.

Opasnost za radna mjesta

Ključne riječi

Komentara 7

DU
Deleted user
19:03 10.08.2023.

Ovi uvijek zabrinuti za Kineze. Nema veze dal je deflacija ili inflacija ovi mozgovi su uvijek zabrinuti. Šta radiš? Brinem!

HO
homofobic
18:29 10.08.2023.

Kada padaju cjene na Dolcu? Kada ima robe ali nema novaca za kupiti tu robu ili kada se tu robu moze kupiti negdje drugdje. Ako veliki kupac zeli prodavace “nauciti pameti” onda ce ono sto prodavaci nude kupovati, makar ii skuplje negdje drugdje, dok prodavac postane “gladan” i pristane na uvjete koje diktira kupac.

HO
homofobic
00:09 11.08.2023.

“Produktivnost” ili “ekonomicnija proizvodnja“ jako malo utjece na cijenu jer cijene se formiraju potrebama trzista i obiljen (ili ne) proizvoda. “Ekonomicna” proizvodnja utjece samo na profit!

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata