Večernji List - najnovije vijesti iz Hrvatske, svijeta, sporta, showbiza i lifestyle
Naslovnica Vijesti Hrvatska

'Ostane li Bandić bez doktorata, tu je titula počasnog Đurđevčanina'

Predsjednik Gradskog vijeća Željko Lacković: Bandić je dugo prijatelj Đurđevca, zaslužan za suradnju Zagreba i našeg Muzeja, a ne smijemo zaboraviti ni na promociju naših gastro i eno proizvoda
28. ožujka 2019. u 22:30 16 komentara 690 prikaza
Milan Bandić
Foto: Marko Lukunić/PIXSELL
Pogledajte galeriju 1/2

Izjalovi li se plan da ga Sveučilište u Zagrebu počasti počasnim doktoratom, zagrebački gradonačelnik Milan Bandić moći će se utješiti već izglasanom titulom počasnog građanina – Đurđevca. U tom gradiću u podravskoj nizini Gradsko vijeće donijelo je na zatvorenom dijelu sjednice odluku da se u znak zahvalnosti i dobrih odnosa priznanje počasnog građanina dodijeli upravo Bandiću, kao osvjedočenom prijatelju Đurđevca još od 2007. godine, kad je prvi put prisustvovao “Legendi o Picokima”. Zagreb je pomogao u promociji OPG-ova na štandovima na Trgu bana Jelačića, surađuju muzeji, udruge...

Fašnik u Zagrebu FINANCIJSKA POTPORA Bandić podijelio 280 milijuna, najviše sportu i najdražim folklorašima

Čast nam je da smo prvi

– Čast nam je da smo prvi grad koji je gospodina Bandića imenovao počasnim građaninom. Smatramo da svi oni koji svojim djelima i odnosom prema gradu i građanina doprinose boljitku grada trebaju dobiti ovakva priznanja. Bandić je dugo prijatelj grada Đurđevca, te je zaslužan za suradnju glavnog grada i našeg Muzeja. Ne smijemo zaboraviti ni na promociju naših gastro i eno proizvoda koji su prisutni u Zagrebu jer smo naišli na njegovo razumijevanje. Godinama dolazi u naš grad, pomaže djeci s poteškoćama, riječ je o odnosu koji s punim pravom daje da gospodina Bandića možemo smatrati našim sugrađaninom – istaknuo je predsjednik Gradskog vijeća Željko Lacković, koji je, tvrdi oporba, i predložio da se priznanje uruči Bandiću.

Lacković je Bandiću zamjena u Hrvatskog saboru, kao nezavisni zastupnik, a taj “detalj” nije promaknuo vijećnicima SDP-a koji se pitaju ne vraća li mu time to što mu je prepustio mjesto zastupnika?

Zagreb: Na Trgu bana Jelačića otvorena manifestacija Domaće je domaće POČASNI DOKTORAT 'Problem je jedino kada Bandić nešto dobiva'

Oporba protiv

– Naš je stav da ima zaslužnijih koji bi trebali dobiti to priznanje. Ima građana koji cijeli život volontiraju za Grad. Bandić je još dok je bio u SDP-u davao novac za Picokijadu pa ga nismo predlagali za počasnoga građanina iako smo bili na vlasti. To vam je kao da neki grad ili općina za počasnog građanina predlože nekog ministra ili premijera koji se izborio za taj kraj i poslao novac iz proračuna – kaže nam vijećnik SDP-a Marko Fucak. U oporbi spominju i sudske postupke protiv Bandića.

Organiziran prosvjed protiv dodjele počasnog doktorata Milanu Bandiću 'Uprava odlazi!' Prosvjed protiv doktorata Bandiću: 'Senat mora odbaciti sramotnu odluku'

– Grad Đurđevac je 1996. počasnim građaninom imenovao generala Mladena Markača, a 2016. legendarnog zapovjednika obrane Vukovara Miu Dedakovića Jastreba, uvažavajući njihov doprinos za naš grad i ne ulazeći u pravosudne situacije u kojima su se tada nalazili – poručio je u priopćenju Lacković i dodao da Gradsko vijeće ne donosi presude i ne sudi, nego procjenjuje doprinos pojedinaca, udruga i poduzetnika.

>>Milan Bandić

 

PROBLEM S ISPORUKOM
Nastavlja se rat oko cjepiva: EU dala ultimatum AstraZeneci, ključnu ulogu ima Hrvatica
Priprema vozila za zimu
ZIMSKA NJEGA
Posvećujemo li svojim vozilima zimi dovoljno pažnje
 • Avatar SINIŠA POLJAK
  SINIŠA POLJAK:

  Kad su Tito i Bakarić nosi počasnog doktorata ne vidim zbog čega Bandić ili bilo tko drugi ne bi dobio počasni doktorat. Kriteriji su nestali onog trenutka kad su ga dobili Tito i Bakarić.

 • bartol123:

  Dragi novinari znam da vi morate naći temu da bi zaradili plaću...Pa o Banderasu dan i noć...

 • marko.fabijanic.10:

  Vrati se odakle te vrag donio