Primorje razbilo Kragujevčane u borbi za prvo mjesto

27.02.2014., Gradski bazen Gruz, Dubrovnik - Triglav jadranska vaterpolo liga 2013/2014., 17. kolo, VK Jug CO - VK Primorje EB. Nikola Janovic.  Photo: Grgo Jelavic/PIXSELL
Grgo Jelavic/PIXSELL
09.11.2014.
u 19:08

Završilo je 14:7 za ekipu iz Rijeke.

U derbiju 6. kola Regionalne vaterpolske lige, u srazu dosad neporaženih momčadi A skupine, Primorje je uvjerljivo nadjačalo Radnički iz Kragujevca sa 14:7, uz četiri pogotka Sukna i sedam obrana Vićana. Nakon prve četvrtine rezultat je bio 1:1, no onda je uslijedila furiozna druga četvrtina koju su Riječani dobili sa 5:0. Nakon toga više nije bilo šanse za povratak gostiju.

Ono što su Riječani prezentirali protiv Radničkog najbolja je pozivnica za srijedu, kada u sklopu uzvratnog ogleda za plasman u Ligu prvaka na Kantridu stiže Crvena zvezda.

Uspješna je bila i Mladost protiv Budve, žapci su pobijedili sa 14:9 (3:3, 2:3, 5:2, 4:1). Bašić je za Mladost zabio četiri pogotka, a po tri Bukić, Vukičević i Jajčinović. Gosti su se držali u prvoj polovini utakmice (bilo je 5:5 nakon dvije četvrtine), no onda su žapci ubacili u brzinu više i uz bolju koncentraciju u obrani lakoćom svladali Budvu.

Ostali rezultati – skupina A: Partizan – POŠK 13:3, Jadran (S) – Branik 14:10. Poredak: Primorje 18, Radnički 15, Mladost 15...

Skupina B: Mornar – Jadran (HN) 11:4, Primorac – Jug 9:16. Poredak: Jug 18, Mornar 9, Jadran (HN) 9...