Sjajni Elias Kolega osvojio 6. mjesto u Adelbodenu, Hirscher ponovno pobjednik

Autori: Vecernji.hr, Hina
13.01.2019.
u 14:12

U prvu vožnju krenuo je s rednim brojem 48

Hrvatski skijaš Elias Kolega sjajnom je drugom vožnjom došao do šestog mjesta u utrci slaloma Svjetskog kupa u Adelbodenu!

Kolega je u utrku krenuo sa startnim brojem 48, a nakon prve vožnje je zauzeo 21. mjesto s vremenom 55,48 i zaostatkom od 1,58 za Schwarzom. Ipak, sjajna druga vožnja dovela ga je do povijesnog rezultata.

Pobjednik je Marcel Hirscher  s vremenom 1:47.37, koji je u reprizi Sljemena ponovno osvojio prvo mjesto nakon što je Schwartz izletio u drugoj vožnji.

Drugi je Francuz Clement Noel s pola sekunde zaostatka za Austrijancem, a Norvežanin Henrik Kristoffersen osvojio je treće mjesto sa 71 stotinkom zaostatka.

Kolega je s 1:49,34 za pobjednikom zaostao 1,97 sekundi.

Istok Rodeš nije završio drugu vožnju.

Schwarz je bio najbrži u prvoj vožnji slaloma s vremenom 53,90, drugi je bio Norvežanin Henrik Kristoffersen s 34 stotinke zaostatka (54.24), a treći je još jedan Austrijanac Marcel Hirscher s 39 stotinki zaostatka (54.29). Rodeš je prvu vožnju završio kao 16. s vremenom 55,34 i zaostatkom od 1,44 za najbržim. Elias Kolega je zauzeo 21. mjesto s vremenom 55,48 i zaostatkom od 1,58 za Schwarzom. Matej Vidović i Filip Zubčić nisu završili prvu vožnju.

Nakon današnje utrke Hirscher je povećao svoju prednost u poretku skijaša u slalomu, on sada ima 436 bodova, drugi je Švicarac Daniel Yule s 278 bodova, a treći Henrik Kristoffersen s 269 bodova. Od Hrvata najbolje je plasiran u poretku skijaša Istok Rodeš na 19. mjestu sa 72 boda, drugi je Kolega na 26. mjestu s 51 bodom, a Vidović je na 27. mjestu s 49 bodova.

I u  ukupnom poretku je Hirscher prvi s 976 bodova, drugi je Kristoffersen s 571 bodom, a treći je Francuz Pinturault s 494 boda. Rodeš je u ukupnom poretku 54. sa 72 boda, Kolega je 71. s 51 bodom, Vidović 73. s 49 bodova, a Zubčić je 80. s 36 bodova.