Nakon senzacionalnog početka s predstavom “Moby Dick” Festival svjetskog kazališta nastavlja se u subotu 25. rujna, kada u HNK Zagreb stiže predstava “Obitelj” redatelja Mila Raua, u produkciji belgijskog kazališta NTGent.
Tako će i domaća kazališna publika vidjeti ovu o dugoočekivanu predstavu koja zbog pandemije koronavirusa nije uspjela doći na lanjski festival, a riječ je o potresnoj priči koja se bavi tragičnim kolektivnim samoubojstvom cijele obitelji.
Dogodilo se to 2007. u francuskom gradu Calaisu, cijela je obitelj digla ruku na sebe, roditelji i dvoje njihove djece. Motiv nikada nije otkriven, a u oproštajnoj poruci pisalo je samo: “Zabrljali smo, žao nam je”. Rau ovu priču donosi prateći detalje iz života te obitelji, njihove međuodnose i male, naoko banalne događaje iz svakodnevice.
Ništa ne sluti na tragediju, ništa ne vodi u smrt, koja se ipak dogodi. Ova predstava posebna je i po svojim protagonistima; na sceni je prava obitelj: glumci An Miller i Filip Peeters sa svojim dvjema kćerima tinejdžerkama Leonce i Louisom te s njihovim psima.