Čilić pobijedio Pouillea i donio bod Hrvatskoj za izjednačenje protiv Francuske

Davisov kup - Marin Čilić
1/21
16.09.2016.
u 19:55

Nakon prvog dana polufinalnog susreta Davisova kupa u Zadru: Hrvatska – Francuska 1:1

U polufinalu Davisova kupa Marin Čilić je pobjedom protiv Lucas Pouillea sa 6:1, 7:6(4) 2:6, 6:2 donio izjednačenje hrvatskoj teniskoj reprezentaciji protiv Francuske (1:1).

U prvom susretu u dvorani Krešimira Ćosića naš Borna Ćorić, 42. tenisač svijeta, izgubio je protiv Richarda Gasqueta, 17. na svijetu, sa 2:6, 6:7 (5), 1:6.

Gasquet je u francusku reprezentaciju pozvan nakon ozljeda Jo-Wilfrieda Tsonge i Gaela Monfilsa. Sjajno je iskoristio priliku i povjerenje izbornika Yannicka Noaha odigravši meč bez pogreške. Francuze je iskoristiti sve slabosti u Ćorićevoj igri.

U drugom susretu najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić, 11. igrač svijeta, pobijedio je Lucasa Pouillea, 18. na ATP listi, sa 6:1, 7:6(4), 2:6, 6:2.

Marin je sjajno otvorio meč. Dvaput je oduzeo servis Francuzu i prvi set osvojio sa 6:1. Dobru igru nastavio je i u drugom setu. U petom gemu Francuz je imao 40:0, ali je Marin osvojio pet poena u nizu i oduzeo servis Lucasu.

Mogao je Ćorić mnogo ranije povesti u setovima sa 2:0, jer je kod 4:2 imao  četiri "break" lopte (tri vezane), ali ih nije iskoristio. U sljedećem gemu bila je slična situacija u kojoj je Francuz imao dvije "break" lopte i iskoristio je drugu te izjednačio na 4:4.

Marin je kod 5:5 imao 0:40 na servis Francuza i iskoristio treću "break" loptu. I kada se očekivalo da će Čilić lagano privesti drugi set kraju, ponovno je sve zakomplicirao.

Nije iskoristio tri set-lopte i dozvolio je Pouilleu da izbori 13. igruNo hrvatski je tenisač u "tie-breaku" bio sjajan i sa 7:4 osvojio drugi set.

Marin se malo opustio u trećem setu, koji je Pouille osvojio sa 6:2, nakon što je dvaput Čiliću oduzeo servis.

Na početku četvrtog seta Marin je oduzeo Pouilleu servis i tu je prednost zadržao do kraja. Čilić je četvrti set osvojio sa 6:2 i donio bod Hrvatskoj za izjednačenje.

U subotu od 15 sati na rasporedu je susret parova. Francuska kombinacija vjerojatno će biti ona koja je i nominirana, Nicolas Mahut (prvi na ATP listi igrača parova) i Pierre Hugues Herbert (2.). Ta dvojica su i najbolji par na svijetu današnjice, no hrvatski dvojac podložan je promjenama.

Sigurno će zaigrati Ivan Dodig (8.), nominiran je i Marin Draganja (trenutačno je 132., no prije operacije kuka bio je 20.), no postoji mogućnost da umjesto njega, kao i u Portlandu, zaigra Marin Čilić.

Dvojica Međugoraca, Čilić i Dodig, jako se dobro poznaju i bili bi u najmanju ruku ravnopravan takmac Francuzima, no to bi bili i Dodig i Draganja.

>>Monfils nije ozlijeđen, nego se posvadio s Noahom i otišao

>>Francuzi imaj sjajan par! Ali zar Bryani nisu ta klasa...

Tijek susreta:

Marin Čilić - Lucas Pouille 2:1 (6:1, 7:6 (4), 2:6, 6:2)

4. set

6:2 - Marin oduzeo servis Pouilleu i osvojio meč, te tako donio bod za izjednačenje.

5:2 - Čilić spasio 'break' loptu.

4:1 - Marin je zadržao prednost!

3:0 - Najbolji hrvatski tenisač je osvojio svoj servis.

2:0 - Čilić iskoristio 'break' loptu.

1:0 - Marin je brzo došao do vodstva u četvrtom setu.

3. set

2:6 - Francuz osvojio treći set i smanjio prednost Hrvatske na 1:2.

2:5 - Pouille je još jednom oduzeo servis našem tenisaču.

2:4 - Marin nije iskoristio dvije 'break' lopte.

2:3 - Naš je tenisač zadržao svoj servis.

1:2 - Ćilić je izgubio svoj servis

1:0 - Marin je iskoristio svoj servis i poveo u trećem setu.

2. set

7:6 - U 13. igri Marin je slavio sa 7:4

6:6 - Čilić je imao tri set lopte, ali ih nije iskoristi. Odlučuje 13. igra.

6:5 - Ponovno je Marin imao 0:40 na servis Francuza i iskoristio treću 'break' loptu.

4:4 - Francuz je oduzeo servis Marinu.

4:3 - U sedmom gemu Marin je imao četiri 'break' lopte (tri vezane), ali ih nije iskoristio.

3:2 - Imao je Francuz 40:0, ali je Marin osvojio pet poena u nizu i oduzeo servis Lucasu.

2:2 - Oba tenisača čuvaju svoj servis.

1:1 - Čilić nije ima problema kod svog servisa.

0:1 - Pouille je zadržao svoj servis.

1. set

6:1 - Čilić je iskoristio prvu set loptu. Prvi set je osvojio za 26 minuta.

5:1 - Marin je još jednom napravio 'break' protiv Lucasa.

3:1 - Čilić je oduzeo servis Pouilleu.

2:1 - Oba tenisača drže svoj servis.

1:0 - Marin je spasio 'break' loptu, ali je dobio tri poena u nizu i poveo s 1:0 u prvom setu.

Borna Ćorić - Richard Gasquet 0:3 (2:6, 6:7, 1:6)

3. set

6:1 - Gasquet je uvjerljivo dobio treći set i doveo Francusku u vodstvo.

4:1 - Francuz je i drugi put oduzeo servis našem tenisaču.

2:1 - Richard Gasquet je oduzeo servis Ćoriću.

1:0 - Borna Ćorić uspješno je otvorio treći set i poveo 1:0

2. set

6:7 - Gasquet je dobio i drugi set. Borna je poveo 3:1 u tie-breaku, ali je onda stao i Francuz je dobio 7:5 u 13. igri.

6:6 - Nakon šokova u devetom i desetom gemu, igrači su dobili svoje servise i odluka će pasti u tie-breaku!

5:5 - Ponovno Borna nije uspio zadržati servis nakon što je napravio break, Gasquet je izjednačio na 5:5.

5:4 - Bravoooo, Borna. Napravio je break, vodi 5:4 i servira za izjednačenje u setovima.

4:4 - I dalje igrači ne posustaju, rezultat je 4:4

3:3 - I dalje se drže servisi, u drugom setu gledamo puno veću borbu

2:2 - Igrači su ovoga puta dobili svoje servise i sada je rezultat 2:2 u drugom setu. Borna ipak izgleda bolje u drugom dijelu nego u prvom setu

1:1 nažalost, hrvatski tenisač odmah je izgubio svoj servis i Gasquet je izjednačio na 1:1

1:0 - Bravo, Borna. Hrvatski tenisač odlično je krenuo u drugi set i napravio break!

1. set

2:6 - Gotov je prvi set, Ćorić je izgubio još jedan svoj servis i Gasquet je lagano poveo 1:0 (6:2)

2:5 - Zaprijetio je Borna Gasquetu, došao do 15:30, ali više od toga nije uspio. Francuz je na korak do osvajanja prvog seta

2:4 - Borna je uzeo još jedan svoj servis i smanjio rezultat, čini se da je sa 'ušao' u meč, nadamo se da će napasti Gasquetov servis.

1:4 - Gasquet je i dalje siguran, ima vodstvo 4:1 u prvom setu i zasad djeluje bolje od Ćorića

1:3 - Gasquet je bez previše problema dobio svoj servis, a onda je prvi gem osvojio i Ćorić. Francuz ima vodstvo 3:1 u prvom setu.

0:2 - Loš početak Borne Ćorića, izgubio je svoj servis. Hrvatski tenisač spasio je 0:40 i došao do izjednačenja, ali Gasquet je osvojio dva poena zaredom i poveo 2:0

0:1 - Francuski tenisač otvorio je meč servisom i poveo 1:0 protiv našeg Borne

14:00 - Igrači su na terenu, uskoro počinje prvi meč