Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 215
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
QUEEN'S CLUB

Dvije Čehinje u jednom danu: Sjajna Vekić od 'sretne gubitnice' do polufinala

Queen's Club Championships
Toby Melville/REUTERS
12.06.2026.
u 19:18

Odlično je meč otvorila hrvatska tenisačica te je s breakom povela 3-0. Kod 5-3 je servirala za prvi set, ali je tada Čehinja po prvi puta u meču uzela servis suparnici

Hrvatska tenisačica Donna Vekić igrat će u polufinalu travnatog WTA 500 turnira u Londonu nakon što je u četvrtfinalnom dvoboju bila bolja od Čehinje Karoline Pliškove sa 6-4, 4-6, 6-3.

Vekić je glavni turnir izborila kao sretna gubitnica, budući da je poražena u drugom kolu kvalifikacija, a otvorilo joj se mjesto nakon odustajanja Ukrajinke Kostjuk. U polufinalu će igrati protiv bolje iz meča u kojem se sastaju prva nositeljica, Kazahstanka Jelena Ribakina i Britanka Katie Boulter.

Dvostruki program bio je ispred Vekić ovog petka te je prvo nastavila meč drugog kola protiv Čehinje Marie Bouzkove. Taj je dvoboj prekinut dan ranije u finišu prvog seta, a Vekić je u petak zgotovila posao i slavila sa 7-6(9), 6-3.

Uslijedio je potom četvrtfinalni meč protiv još jedne Čehinje, Karoline Pliškove, 106. tenisačice na svijetu.

Odlično je meč otvorila hrvatska tenisačica te je s breakom povela 3-0. Kod 5-3 je servirala za prvi set, ali je tada Čehinja po prvi puta u meču uzela servis suparnici. Nije se dugo tome radovala Pliškova već je odmah potom izgubila svoj servis i Vekić je pospremila prvi set u džep.

Na startu drugog seta Pliškova je napravila break i povela 2-0 te je tu prednost čuvala sve do 1-1 u setovima. Vekić je imala odličnu šansu krajem druge dionice jer je kod 4-5 imala tri vezane break prilike, ali je Pliškova u tom momentu kontrirala s pet poena u nizu i dobivenim setom 6-4.

U trećem setu također je bio ključan početak. Vekić je odmah došla do breaka te je povela s 3-0, a u ostatku meča nije napravila krivi korak pri početnom udarcu. Ovo je bio njihov već dvanaesti međusobni meč u karijerama, a Vekić je proslavila petu pobjedu.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata