Ajax - Dinamo
Reuters
22.10.2009.
u 20:17

Dinamo je svoj europski put nastavlja u amsterdamskoj Areni gdje je u trećem kolu Europske lige gostovao kod Ajaxa. Modri nisu uspjeli i u trećem gostovanju kod kopljanika izgubili su 2:1

Arena je u lijepom sjećanju modrima, slavili su tamo već dva puta. 1998. godine Ajax je matirao Josip Šimić, a devet godina kasnije za slavlje modrih najzaslužniji je bio Mario Mandžukić.

Nakon dva kola Europske lige Dinamo je u puno boljoj situaciji od Ajaxa. Nizozemci imaju dva remija, dok su izabranici Krune Jurčića nakon poraza u Maksimiru od Anderlechta, uspjeli doći do tri boda u Timisoari.

Amsterdamska policija najozbiljnije je shvatila dolazak jedne od najozloglašenijih navijačkih skupina u Europi,te je na ulicama bilo sve puno policije. Ipak, do nereda je došlo, a u njima je uhićeno 15 izgrednika.

Ajax - Dinamo 2:1

Tijek susreta:

Kraj utakmice U trećem susretu Europske lige Dinamo je izgubio u Amsterdam Areni sa 2:1 i nakon tri kola ostao na tri boda.

90' + 1' U sudačkoj nadoknadi lijepim udarcem sa ruba 16 metara smanjio je na 2:1 Tomečak.

90' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade, a umjesto junaka utakmice Suareza priliku je dobio Cvitanich.

88' Umjesto Marija Mandžukića u igru je ušao Andrej Kramarić.

87' Ajax rutinirano privodi utakmicu kraju. Stali su na loptu i bez problema otklanjaju Dinamove pokušaje da priprijete.

81' GOOOOOOOOL Suarez je na lijevoj strani slomio Ettoa i ubacio u sredinu gdje je najsnalažljiviji bio Romedahl i poentirao je za 2:0.

79' Umjesto Sulejmanija u igru je ušao Španjolac Gabri.

77' Kazna je već mogla usljediti sljedeći napad, ali De Zeeuwov udarac koji je prošao pokraj Lončarića završio je u vratnici.

76' Sammir je dao lijepu povratnu loptu za Badelja, koji je bio sam na rubu šesnaesterca, ali njegov udarac otišao je daleko od vratiju.

74' Prva izmjena u Ajaxu, umjesto Pantelića u igru je ušao Romedahl.

68' Pap je svoje za danas odigrao. Umjesto njega u igri je Tomečak.

64' Zaprijetio je Pantelić Lončariću, ali otišlo je to pokraj vratiju Dinamova gola.

61' Kruno Jurčić odlučio se na prvu izmjenu. Umjesto Moralesa ušao je Ilija Sivonjić.

58' Suarez radi definitivno najviše problema Dinamu, a sada je zbog njega požutio Cufre.

55' U nekoliko posljednjih minuta gledamo dvoboje Suareza i Lončarića, ali na sreću Dinama za sada te dvoboje dobiva njihov vratar.

53' Samo minutu kasnije Suarez je opalio s desne strane iskosa, ali njegov udarac zaustavila je vratnica.

52' Ajaxov branič nabacio je s desne strane, lopta je preletjela cijelu obranu, ali Sulejmanijev udarac otišao je preko vratiju.

50' Na dugu loptu Mandže, Pap nije stigao reagirati i propala je još jedna prilika Dinama.

46' Počeo je drugi dio. Nijedan trener se nije odlučio na promjene pa na terenu gledamo istih jedanaest.

Kraj poluvremena Nakon prvih 45 minuta Ajax pogotkom Suareza vodi 1:0. Utakmica ne obiluje velikim prilikama i nadamo se da ćemo vidjeti puno bolju igri u drugom dijelu.

45' Sammir je okrenuo obrambenog igrača Ajaxa na rubu šesnaesterca, ali njegov je udarac otišao pokraj vratiju.

42' Suarez je zaprijetio iz slobodnog udarca sa 20 metara s lijeve strane, ali njegov udarac otišao je tik uz vratnicu.

38' Zaprijetio je Sammir sa 20 metara, ali njegov udarac je otišao preko vratiju domaćina.

34' Dinamo je preuzeo inicijativu na terenu, te dva puta zaprijetio iz udarca iz kuta, ali nije bilo opasnosti za gol Stekelenburga.

29' De Zeuww je zaprijetio s jedanaest metara, ali blok pred Lončarićem je bio čvrst i još jedna prilika Ajaxa je otklonjena.

28' Pomutnju u Dinamovoj obrani napravio je Pantelić, ali opasnost je otklonjena.

23' Sa 25 metara s desne strane zapucao je Suarez, ali uspio je Lončarić odbiti, a Dinama obrana otkloniti opasnost.

19' Pokušao je iz daljine vrata Lončarića ugroziti Marko Pantelić, ali na mjestu je bio vratar Dinama.

14' U Ajaxu je zbog natezanja oko izvođenja prekida požutio Urby Emanuelson. De Zeeuw je pucao iz slobodnjaka, ali  na mjestu je bio Lončarić.

11' Pap je ukrao jednu loptu na 25 metara, srušila ga je obrana Ajaxa, ali iz još jedan slobodni udarac Dinama završio je u živom zidu. Ovog puta pucao je Sammir.

8' Pokušao je iz prekida golu Nizozemaca zaprijeti Morales, ali njegov udarac završio je u živom zidu.

3' GOOOOOOOOOL Loptu je na bijelu točku stavio Suarez, a Filip Lončarić iako je pogodio stranu nije imao priliku da obrani udarac Urugvajca.

2'  Mario Mandžukić već na samom startu utakmice skrivio je jedanaesterac. Zbog prigovora žuti je karton dobio Robert Kovač

Ajax: 4-3-3
Stekelenburg - Van der Wiel, Alderweierld, Verthonghen, Anita - Eyong Enoh, De Zeeuw, Emanuelson - Suarez, Pantelić, Sulejmani
Klupa: Vermeer, Oleguer, Aissati, Gabri, Cvitanich, Rommendahl, Bakiricioglu
Trener: Martin Jol

Dinamo: 4-2-3-1
Lončarić - Etto, Kovač, Lovren, Cufre - Vrdoljak, Badelj - Morales, Sammir, Mandžukić - Papadopoulos
Klupa: Butina, Tomečak, Luis Ibanez, Calello, Kramarić, Barbarić, Sivonjić
Trener: Kruno Jurčić