Bogdanović slavio s Brooklynom u derbiju, a Rudežova Indiana doživjela 5. poraz

Bogdanović, Brooklyn
1/3
08.11.2014.
u 09:30

Bogdanović je ponovno bio u početnoj petorci, a na parketu je proveo čak 32 minute.

Brooklyn, za kojeg nastupa hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović, pobijedio je na svom parketu gradskog rivala New York 110:99. Netsima je to bila treća pobjeda ove sezone u NBA ligi uz dva poraza. New York je nakon trećeg uzastopnog poraza na omjeru 2-4.

Bogdanović je ponovno bio u početnoj petorci, a na parketu je proveo čak 32 minute. To vrijeme iskoristio je za 8 koševa (1-2 za dva i 2-5 za tri poena), 4 skoka i 2 dodavanja.

Domaće je do pobjede predvodio Williams sa 29 koševa, najviše ove sezone, a odličan je bio i BiH reprezentativac, Mirza Teletović, sa 18 postignutih koševa za 27 minuta. Carmelo Anthony zabio je najviše u gostujućem sastavu (19 koševa), ali uz slabu realizaciju šuta iz igre (5-20).

Indiana Damjana Rudeža doživjela je poraz u Bostonu (101:98). Peti je to uzastopni poraz Pacersa koji ih je prikovao za dno Istočne konferencije, točnije pretposljednje mjesto (1-5). Ujedno ovo je najgori početak Indiane još od sezone 1996/1997. Boston pak s omjerom 2-3 'gleda u leđa' Brooklynu u Atlantskoj diviziji.

Pacersi su na samom završetku izjednačene utkamice, 6 sekundi prije kraja, imali napad za izjednačenje, no prilikom izvođenja sa strane zaustavljeni su kada im je igrač Celticsa oduzeo loptu.

Iako je Indianin Roy Hibbert postigao najviše koševa (22), Sullinger (17) i Green (15) odveli su Boston do pobjede. Rudež je igrao 19 minuta i postigao 4 koša (2-3 za dva, i 0-1 za tri poena) uz po 1 skok i dodavanje.

Dodajmo kako je najviše koševa, uzevši u obzir svih 11 sinoćnjih utakmica, postigao Al Jefferson, čak 34, i to u utakmici u kojoj su njegovi Charlotte Hornetsi nakon dva produžetka pobijedili Atlanta Hawkse 122:119. LeBron James (22 koša) odveo je Cleveland do druge pobjede sezone (2-3), i to u gostima kod Denvera (110:101).