Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 34
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
MEDO BRUNDO DOBIO UPORABNU DOZVOLU

Grad: 'Vrtić u Dubravi uskoro će primiti svoje prve polaznike. Do 2027. imat ćemo ukupno 28 novih vrtića'

Grad Zagreb
29.08.2025.
u 16:03

'Do sada je ova gradska uprava u dječje vrtiće uložila više od 75 milijuna eura', poručili su s Radićeva trga

Nakon dovršetka radova, novi područni objekt Dječjeg vrtića Medo Brundo u Dubravi dobio je uporabnu dozvolu te će uskoro primiti svoje prve polaznike, javljaju iz gradske uprave. Novi vrtić kapaciteta dvije jasličke grupe još je jedan korak prema cilju da svako dijete u Zagrebu ima mjesto u vrtiću u svom kvartu, a roditelji dostupnu i kvalitetnu skrb za svoju djecu.

"Ukupna vrijednost radova i opremanja iznosi 981.962,06 eura s PDV-om. Od toga je 752.617,05 eura iz Gradskog proračuna, a ostatak od 229.345,01 eura su bespovratna EU sredstava iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti (NPOO)", kažu iz Grada.

Prostor novog vrtića, ukupne površine oko 180 kvadratnih metara, koncipiran je tako da se dvije skupne sobe nalaze na južnoj strani zgrade, dok se u sjevernom dijelu nalaze ulazni prostor, garderobe, sanitarije, prostori za djelatnike te gospodarski dio s tehničkom sobom i kuhinjom, koji imaju zasebne ulaze.

"Do sada je ova gradska uprava u dječje vrtiće uložila više od 75 milijuna eura. Do 2027. godine Zagreb će imati ukupno 28 novih vrtića, čime će se značajno poboljšati dostupnost i kvaliteta vrtićke skrbi u svim dijelovima grada", poručili su s Radićeva trga.

Ključne riječi

Komentara 2

Avatar Tomislav_Šubić
Tomislav_Šubić
07:07 30.08.2025.

Kažete da novi vrtić ima kapacitet od dvije jasličke grupe (tj. dvije sobice) i da ima površinu od 180 kvadratnih metara (čisto sumnjam, ali neka vam bude). Za to ste platili 981.962,06 eura. Kvadrat, znači, stoji 5 455,34 eura. I onda je Bandić gradio zlatne zahode?!!! Glavno da vaše udruge cvjetaju!

LA
larala
08:34 01.09.2025.

981.962,06 eura za dvije jasličke grupe? cca. 20 djece Jel to za prenamjenu starih objekata mjesnih odbora u vrtiće? Stvarno isplativo. Usporedbe radi "Planirani kapacitet objekta DV Kila, smještenog na području Gradskog kotara Mejaši ..., je četiri jasličke i četiri vrtićke skupine. Ukupno će moći primiti 128 djece, od čega 48 jasličke i 80 vrtićke dobi. Objekt će imati četiri etaže: podrum, prizemlje, prvi kat i drugi kat, a svaka etaža imat će izravni kontakt s prirodnim terenom. Vrijednost ugovorenih radova je 7.738.058,54 eura s PDV-om... Bandić je gradio bar nove zlatne WC-e, Tomašević gura djecu u objekte izgrađene u bivšoj državi, čija neadekvatna prenamjena košta građane Zagreba više nego izgradnja novog vrtića iz temelja.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata