Jelavić presudio najskupljoj momčadi lige, Srna asistent u pobjedi Šahtara

19.08.2017.
u 20:51

Šahtar je ovom pobjedom zasjeo na vrh ljestvice sa 15 bodova.

Bivši hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić (31) ponovno je zablistao u kineskoj Superligi.

Njegov Guizhou Zhicheng slavio je sa 2:1 i stigao do važnih bodova protiv najskuplje momčadi lige Shanghaia SIPG-a.

Jelavić je zabio za vodstvo u 46. minuti, a potom je i asisitirao Wangu za pobjednički pogodak u posljednjim minutama.

Guizhou Zhicheng 2 - 1 Shanghai SIPG - All... by videosansebastian

Nakon 23 kola vodeći je Guangzhou sa 53 boda, SIPG je drugi sa 45, a Jelavićev Guizhou je osmi sa 33 boda i utakmicom manje.

Bivši kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna bio je asistent za prvi pogodak Šahtara iz Donecka koji je u susretu 6. kola ukrajinskog prvenstva kao domaćin u Harkivu svladao gradskog rivala Olimpik sa 2-0 (1-0).

Srna je asistirao Ferreyri u 20. minuti za vodstvo "rudara", a na terenu je proveo svih 90 minuta.

Šahtar je ovom pobjedom zasjeo na vrh ljestvice sa 15 bodova, dva više uz utakmicu više od drugog Dinama iz Kijeva koji će u nedjelju ugostiti Stal. Olimpik je treći sa 11 bodova.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 2. kola engleskog nogometnog prvenstva Stoke City je na svom terenu svladao Arsenal sa 1-0 (0-0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Jese na samom početku drugog poluvremena, u 47. minuti.

Ostatak susreta protekao je u terenskoj dominaciji Arsenala koji ipak nije uspio stići niti do poravnanja.

Oba sastava nakon dva kola imaju po tri boda.

Schalke je u posljednjem današnjem susretu prvog kola Bundeslige bio bolji od RB Leipziga sa 2:0. Strijelci za pobjedu bili su Bentaleb (11m - 43') i Konopljanka (73').