Naslovnica Sport domaći nogomet

Hajduk dva puta vodio, ali nije mogao do pobjede protiv legendarne njemačke ekipe

Oba trenera prije početka drugog dijela promijenili su gotovo cijele ekipe. Igralo se dinamično, atraktivno i s prilikama na jednoj i drugoj strani terena.
29. lipnja 2022. u 22:41 1 komentara 1299 prikaza
Pogledajte galeriju 1/4

Igrači splitskog Hajduka danas su u Fürstenfeldu odigrali drugu pripremnu utakmicu u kojoj su se susreli s Hamburger SV-om. Utakmica s pregršt akcija, golova i mnogo zamjena kako je i uobičajeno u pripremnim susretima, završila je rezultatom 2:2.

Njemački drugoligaš bolje je ušao u utakmicu i imao dvije izgledne prilike u prvih 20-ak minuta. U jednoj su pucali pokraj gola, a u drugoj je greda spasila bijele.

U 25. minuti igra je zaustavljena kako bi se igrači osvježili i primili dodatne savjete trenera. Bijeli su odlično iskoristili pauzu i došli do vodstva u 28. minuti. Emir Sahiti odradio je veliki dio posla, ostavio petom loptu za Filipa Krovinovića koji je stiže u punom trku te pronalazi Marka Livaju na prvoj stativi koji lijepo poentira iz blizine i dovodi Hajduk u vodstvo.

Nekoliko minuta nakon, u 33. minuti HSV dolazi do brzog izjednačenja. Nakon ubačaja s desne strane Glatzel se najbolje snalazi u gužvi u kaznenom prostoru te poravnava rezultat.

Oba trenera prije početka drugog dijela promijenili su gotovo cijele ekipe. Igralo se dinamično, atraktivno i s prilikama na jednoj i drugoj strani terena. U 68. minuti Hajduk je i drugi puta poveo. Biuk je uzeo loptu na sredini i poslao ju u kazneni prostor gdje Ivan Ćubelić odlično utrčava, prima loptu glavom, vara vratara i zabija u prazan gol za povećanje vodstva Hajduka.

Nakon pogotka za 2:1 Bijeli su imali još nekoliko izglednih prilika, međutim HSV preuzima inicijativu u posljednjem dijelu utakmice i pokušava doći do izjednačenja. Prvo Andresen pogađa gredu u 80. minuti, zatim Sentić dva puta odlično brani udarce iz daljine i onda na samom kraju utakmice, u 88. minuti, njemački drugoligaš dolazi do izjednačenja. Heil je prošao po desnoj strani i ubacio do Vuškovića koji glavom prebacuje loptu u sredinu kaznenog prostora i pronalazi Königsdörffera koji postavlja konačan rezultat.

Treću od četiri prijateljske utakmice na austrijskim pripremama, Bijeli će odigrati protiv Genta u petak s početkom u 18.00 sati.

Derbi Dinama i Hajduka u zadnjem kolu HNL-a MARIN LJUBIČIĆ Hajdukov talent nije se uspio nametnuti: Mora na posudbu u austrijski LASK Derbi Dinama i Hajduka u zadnjem kolu HNL-a "PLAVI SU SVJETSKI BREND" Bivši sportski direktor Dinama: Nekad smo Hajduku uzimali igrače kako smo htjeli Split: Igrači Hajduka s navijačima proslavili osvajanje Kupa IZLAZNA KLAUZULA? Turci izazvali paniku kod navijača Hajduka: "Livaja će u Galatasaray za milijun eura"