Objavljeno vijesti danas: 9
Rasplet Premiershipa

Manchester City četvrti puta prvak! Navijači nakon utakmice 'okupirali' travnjak

Manchester City
1/9
11.05.2014.
u 17:56

Mancester City pobijedio je West Ham sa 2:0 i tako četvrti put u povijesti osvojio naslov engleskog prvaka.

Nogometaši Manchester Cityja ništa nisu prepustili slučaju te su u posljednjem, 38. kolu na Etihadu pobijedili 2:0 West Ham i tako osigurali četvrti naslov prvaka.

Poželio je trener 'čekičara' Sam Allardyce uoči utakmice pobjedu kojom bi donio naslov Liverpool, međutim njegova momčad danas nije imala nikakve šanse na Etihadu.

City je West Ham stisnuo od prve minute, a mreže su mirovale do 39. minuti kada je fantastičnim udarcem sa 20-ak metara pogodio Nasri.

Pitanje pobjednika 'građani' su riješili u 49. kada se nakon udarca iz kuta najbolje snašao kapetan Cityja Vincent Kompany i udarcem iz okreta zabio za 2:0.

Momčad Manuela Pellegrinija do kraja je tražila i treći gol, međutim rezultat se nije više mijenjao. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka uslijedila je invazija navijača na travnjak Etihada i veliko zajedničko slavlje igrača i navijača.

- Nevjerojatan osjećaj. Moj drugi naslov u tri godine. Bila je to nevjerojatna sezona. Nema riječi da ovo objasnim. Možda će za sat ili dva biti drugačije. Presretan sam i zbog trenera jer je to njegov prvi naslov u Engleskoj - rekao je Nasri te dodao:

- Bio je užitak raditi s njim.

- Krenuli smo jako od samog početka i po ono što trebamo. Nismo željeli da se ponovi QPR. Mi smo pobjednici - rekao je golman 'građana' Joe Hart.

City je tako potpuno zasluženo uzeo četvrti naslov u povijesti.

Pirova pobjeda Liverpoola

Liverpool je tri kola prije kraja prvenstva imao sve u svojim rukama, međutim stigli su poraz od Chelseaja te remi sa Crystal Palaceom, pa su se navijači i igrači 'redsa' uoči zadnjeg kola mogli nadati samo kiksu 'građana'. U takvoj atmosferi na Anfield je stigao Newcastle, a 'redsi' su preokretom stigli do pobjede 2:1.

'Svrake' su povele u 20. minuti autogolom Škrtela, a Liverpool je okrenuo sve u tri minute nastavka. U 63. minuti zabio je Agger, a pobjedu 'redsima, donio je Sturridge u 65. minuti.

Liverpool će tako kao drugi u Ligu prvaka, a uz njih izravno u Ligu prvaka ide Chelsea, koji je sa 2:1 pobijedio kod Cardiffa. U dodatne kvalifikacije Lige prvaka ide Arsenal.

Europsku ligu izborili su Everton i Tottenham, dok je bez Europe prvi put ostao Manchester United. Everton je u posljednjem kolu pobijedio 2:0 kod Hulla, za koji je do 54. minute igrao Nikica Jelavić.

Dejan Lovren odigrao je 90 minuta u remi 1:1 Southamptona i Manchester Uniteda.

U niži razred engleskog nogometa sele Norwich, Fulham i Cardiff.

Premiership, 38. kolo:

Liverpool - Newcastle 2:1 (Agger 63', Sturridge 65'/Škrtel 20'-ag)
Manchester City - West Ham 2:0 (Nasri 39', Kompany 49')
Cardiff - Chelsea 1:2 (Bellamy 15'/Schürrle 73, Torres 76')
Fulham - Crystal Palace 2:2 (Woodrow 61', David 90'/Gayle 28', Gayle 84')
Hull - Everton 0:2 (McCarthy 9', Lukaku 46'))
Norwich - Arsenal 0:2 (Ramsey 54', Jenkinson 62')
Southampton - Manchester Utd 1:1 (Lambert 28'/Mata 54')
Sunderland - Swansea 1:3 (Borini 50'/Dyer 8', Emnes 14, Bony 54')
Tottenham - Aston Villa 3:0 (Paulinho 15', Baker 36'-ag, Adebayor 38')
WBA - Stoke 1:2 (Sessegnon56'/McAuley 22'-ag, Adam 87')

Live:

>> 90' - Mancester City pobijedio je West Ham sa 2:0 i tako četvrti put u povijesti osvojio naslov engleskog prvaka. Nakon utakmice navijači su probili sve blokade i uletjeli u teren.

>> 71' - 20 minuta ostalo je do kraja utakmica posljednjeg kola Premiershipa, a velike drame neće biti. City će biti prvak, United je ostao bez Europe, dok će iz lige ispasti Norwich, Cardiff i Fulham.

>> 49' - City je riješio pitanje naslova prvaka. Nakon udarca iz kuta Kompany je najbolje reagirao nakon jedne odbijene lopte i iz okreta sa pet metara zabio za 2:0.

>> 45' - Gotova su poluvremena na svih deset utakmica Premiershipa, nakon kojih se nadzire rasplet. City ide prema naslovu jer vodi 1:0 West Hama, dok Liverpool gubi od Newcastlea istim rezultatom. Tottenham će uz Everton u Europsku ligu, dok će iz lige, uz Cardiff i Fulham, ispasti Norwich.

>> 40' - I dok 'plavi' dio Manchestera lagano može početi otvarati šampanjac za četvrti naslov Citya, 'crveni' dio grada tuguje jer United defitinitivno ostaje bez Europe.

>> 39' - City poveo protiv West Hama. Nasri je primio loptu na 25 metara, napravio dva tri koraka prema naprijed i onda opalio te pogodio suprotni kut za erupciju oduševljenja na Etihadu.

>> 15' - Mreže miruju na Etihadu i Anfieldu, ali zato je Cardiff poveo protiv Chelseaja 1:0. Sunderland već gubi 2:0 protiv Swansea, dok Everton ima 1:0 protiv Hulla. Tottenham je na dobrom putu da osigura Europsku ligu jer vodi 1:0 protiv Aston Ville.

>>7' - I Manchester City i Liverpool imaju loptu u nogama, međutim zasad nema pravih prilika na Etihadu i Anfieldu.

Liverpool: Mignolet, Johnson, Skrtel, Agger, Flanagan, Henderson, Gerrard, Allen, Sterling, Suarez, Sturridge
Newcastle United: Krul, S.Taylor, Williamson, Coloccini, Haidara, Debuchy, Anita, Tiote, Gouffran, Sissoko, Shola Ameobi