Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 91
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
JOŠ TROJE OZLIJEĐENO

Stravičan trenutak u Madridu: Zgrada se srušila na radnike i arhitekta, osam tona betona ubilo četvero ljudi

Foto: REUTERS
1/8
08.10.2025.
u 11:33

Izvori iz gradske uprave i vatrogasne službe za televiziju RTVE rekli su da je tijekom radova na obnovi s šestog kata pala betonska ploča težine oko osam tona

Četiri osobe su poginule, a tri su ozlijeđene nakon što se srušila zgrada u fazi obnove u središtu Madrida u utorak, priopćile su vlasti. Hitne službe su rano u srijedu ujutro iz ruševina šestokatnice u madridskoj četvrti Opera izvukle četiri tijela, piše Euronews. Gornji kat zgrade srušio se oko 13 sati u utorak, pri čemu su niži katovi posljedično popadali jedan za drugim, rekao je gradonačelnik Madrida José Luis Martínez-Almeida.

Žrtve su, prema španjolskim medijima, identificirane kao tri građevinska radnika iz Ekvadora, Malija i Gvineje (Conakry), u dobi između 30 i 50 godina, te 30-godišnji arhitekt koji je sudjelovao u projektu obnove. Svi su bili zaposleni u građevinskoj tvrtki ANKA, navodi se u izvješćima. Još troje radnika je ozlijeđeno u urušavanju, pri čemu jedna osoba ima slomljenu nogu. Nitko od njih nije u životnoj opasnosti. Izvori iz gradske uprave i vatrogasne službe za televiziju RTVE rekli su da je tijekom radova na obnovi s šestog kata pala betonska ploča težine oko osam tona.

Fasada je ostala stajati i navodno spriječila da većina ruševina padne na ulicu. Vatrogasci i policija koristili su pse tragače i dronove kako bi pomogli u potrazi. Lokalna vlast priopćila je da vlasti još istražuju uzrok urušavanja, a madridska općinska policija vodi istragu jer se radi o nesreći na radu.

Prema online registru madridskih zgrada u izgradnji, zgrada je 2012. i 2022. godine dobila ocjenu "nepovoljno" tijekom tehničkih pregleda zbog "općeg stanja fasade, vanjskih i pregradnih zidova, krova, krovnih terasa te vodovodnog i kanalizacijskog sustava". Bivša uredska zgrada izgrađena je 1965. godine i bila je u postupku prenamjene u hotel. Gradonačelnik Almeida rekao je da je rad na obnovi imao svu potrebnu dokumentaciju i dozvole.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata