U Hrvatskoj je nema dugo u dva dana život na cestama izgubilo deset ljudi. Prošle godine crna statistika bilježi 261 poginulu osobu, dvadeset dvije više nego godinu prije. Što je uzrok tolikih prometnih nesreća u posljednje vrijeme, je li se i kako većinu ili barem neke od njih moglo spriječiti, razgovarali smo s prodekanom zagrebačkog Fakulteta prometnih znanosti i izvanrednim profesorom na tom fakultetu dr. sc. Markom Ševrovićem. Riječ je o profesoru koji se dugi niz godina bavi sigurnošću prometa u Hrvatskoj i sudjeluje u brojnim projektima s tim u vezi diljem svijeta.
INTERVJU: MARKO ŠEVROVIĆ
Prometne nesreće nisu sudbina. U velikoj mjeri predvidive su i sprječive
"Netko tko vjeruje da može projuriti kroz naselje, proći kroz crveno svjetlo ili sjesti za upravljač pod utjecajem alkohola, a da pritom neće biti zaustavljen, jednako će se ponašati bez obzira na to je li kazna petsto ili pet tisuća eura".
Komentara 2
ST
Ajde ne seeeeeri!!! Objasni mi zašto moram vozit teretno vozilo i poštovat PRAVILO DESNE RUKE, A VOLAN mi je LIVO??? JOŠ SMO NA ENGLESKOM POMORSKOM pravu??? Englezima to pravilo valja, njima je volan desno...Okrenu se i pogledaju, kad se uključuju... A mi moramo svako malo NAPAMET vozit i "gurat se polako", jer i da stanemo, i izađemo iz vozila pogledat, dok uđemo, dođe auto... Da bar svugdi imamo prednnost!! Onom ko me vidi lakše je stati.. Ima još milijardu situacija di te država zakonima koje moraš poštovat pretvara u ubojicu ili žrtvu. Nekažnjeno...
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kazne triba odrediti i saborskim zastupnicima, za svašta, šta rade i ne rade.. RECIPROČNE!!!