Rat između SAD-a i Izraela, s jedne strane, te Irana, s druge, još je jednom potvrdio staru istinu Bliskog istoka: velike sile i regionalni suparnici često svoje sukobe vode preko teritorija trećih zemalja, a Libanon je jedna od država koja tu cijenu plaća najdulje, najkrvavije i najnepravednije. U ovom posljednjem sukobu, glavna os i središnja linija odnosa snaga, formalno gledano, odvijala se između Izraela, Irana i Sjedinjenih Država. No stvarno bojište, osim iranskog i izraelskog prostora, ponovno je postao Libanon, zemlja koja je već desetljećima zarobljena između krhke državne strukture, stranih interesa, palestinskog pitanja, izraelske sigurnosne doktrine, saudijskog i šireg utjecaja zaljevskih zemalja te iranske potpore Hezbollahu.
TISUĆE MRTVIH, MILIJARDE ŠTETE...
U ratovima na Bliskom istoku uvijek strada Libanon
U najnovijem sporazumu između SAD-a i Irana kao jedno od ključnih pitanja opet se pojavio Libanon iako ta zemlja zapravo nije ni sudjelovala u ratu
Komentara 4
Dok se rešiju Hizbula zavladal bude mir !
LP
Libanon - zemlja zarobljena politikom iranskog terorističkog, diktatorskog režima koji financira i potiče terorističke skupine kontra Izraelu. Naravno da se Izraelci brane svim sredstvima, kad već Iranske mule i njihove teroriste Hamasa i Hezbolaha ni u peti nije briga za civile Gaze i Libanon! Prije terorističkog zvjerstva nad izraelskim kibucom, svakodnevno je 150 000 palestinaca iz Gaze prelazilo granicu i išlo na rad u Izrael! Hamas i Iran su to dokinuli, ne Izrael!
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
U ratovima uvijek strada onaj tko si to dozvoli ! Švicarska nije imala rata dvjesto godina , ali nema ni koncerte od pola mil ljudi , a kada im reprezentacija izgubi ne luduju kao balkanci !