Reprezentacija BiH uvjerljiva protiv Gibraltara, pobjede Švicarske i Švedske

Reprezentacija BiH
1/7
25.03.2017.
u 20:37

U skupini H BiH je u Zenici i bez svog najboljeg igrača Edina Džeke očekivano nadigrala Gibraltar s 5:0

U europskim kvalifikacijama za SP 2018 reprezentacije BiH, Švicarske i Švedske upisale su pobjede.

U skupini A Šveđani su pred 30.000 gledatelja u Stockholmu pobijedili Bjeloruse s 4:0, s dva pogotka Forsberga i dva nevjerojatna kiksa bjeloruskog vratara Gorbunova. Gorbunov je u 49. minuti kod rezultata 1-0 za Švedsku propustio posve slab udarac Forsberga i kroz ruke i noge, a u 57. minuti je dopustio Bergu da ga nadskoči.

Švedska se s 10 bodova izjednačila s vodećom Francuskom, koju večeras čeka dvoboj u Luksemburgu, dok trećeplasirana Nizozemska (7) gostuje kod Bugarske.

U skupini B vodeći Švicarci su u Baselu slavili protiv Latvije s 1:0, a jedini pogodak zabio švicarski Hrvat Josip Drmić u 66. minuti. U drugoj utakmici skupine Andora i Farski otoci su igrali 0:0, dok se večeras sastaju Portugal i Mađarska.

U ovoj skupini vode Švicarci s maksimalnih  15 bodova ispred Portugala koji ima devet.

U skupini H BiH je u Zenici i bez svog najboljeg igrača Edina Džeke očekivano nadigrala Gibraltar s 5:0. Dva je gola postigao Ibišević, a po jedan Vršajević, Bičakčić i Višća. U drugoj utakmici Cipar i Estonija, kod koje Hrvatska u utorak igra prijateljsku utakmicu, odigrali su bez golova 0:0, a večeras se u Bruxellesu sastaju Belgija i Grčka.

Na ljestvici vodi Belgija s 12 bodova, dok se BiH s 10 bodova izjednačila s Grčkom.