Hoffenheim ne posustaje

import
29.10.2008.
u 22:23

Novi prvoligaš pobjedom u Bochumu ponovo je preuzeo vodeće mjesto na ljestvici. Večerašnjim susretima kompletirano je 10. kolo njemačkog nogometnog prvenstva. Senzacija sezone zvana Hoffenheim i dalje pobjeđuje a čini se da i najveći favorit za naslov iz Münchena polako hvata uobičajeni ritam. Hrvatski duet u HSV-u zabilježio je novu pobjedu ali se ovog puta nisu upisali među strijelce.

Ivica Olić i Mladen Petrić bili su u početnoj jedanaestorici Hamburga u susretu protiv Stuttgarta a već u 3. minuti njihova suradnja umalo je završila pogotkom. Ubačaj Trochowskog Olić je glavom proslijedio do Petrića koji je zatresao mrežu ali je pogodak poništen zbog zaleđa. Još jednom je Petrić bio u izglednoj situaciji ali je u 10. minuti sa ruba šesnaesterca tukao pored vrata. U nastavku susreta hrvatski napadači nisu se više toliko isticali a Petrić je u 71. minuti i zamijenjen.

Borussia iz Dortmunda je bez Roberta Kovača slavila u Kölnu dok je Hertha bez pomoći Josipa Šimunića uvjerljivo svladala Hannover sa 3-0.