Dudu asistent kod oba gola Klasnićevom Boltonu! (video)

Eduardo da Silva
1/2
17.01.2010.
u 19:33

Eduardo da Silva fantastičnim je asistencijama Fabregasu i Meridi sudjelovao u pobjedi Arsenala kod Boltona. Klasnić je za domaćine odigrao 79 minuta.

U posljednjem nedjeljnom dvoboju 22. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je slavio na gostovanju kod Boltona na Reebok stadionu 2:0.

Po jedan gol u svakom poluvremenu topnicima je bio dostatan za 14. ovosezonsku pobjedu, iako je Bolton opasno prijetio veći dio utakmice.

Hrvatski reprezentativac u redovima Arsenala Eduardo da Silva bio je asistent kod oba gola svoje momčadi, a prvi put u 28. minuti kada je sjajnim, munjevitim duplim pasom s Cescom Fabregasom izbacio Španjolca u priliku koju kapetan topnika nije propustio i s nekih desetak metara zabio je u vratarev desni donji kut svoj 10. ovosezonski gol.

Drugi gol Arsenal je zabio u 78. minuti. Akciju je pokrenuo Fabregas koji je izbacio Eduarda na lijevom boku, a ovaj je sjajno uposlio mladog Španjolca Frana Meridu (19) u kaznenom prostoru. Merida ju je odlično primio i prizemnim udarcem matirao Jussija Jaaskelainena udarcem u njegov desni donji kut. Bio je to Meridin premijerni gol u elitnom razredu engleskog nogometa.

U redovima Boltona Ivan Klasnić je odigrao do 79. minute kada ga je zamijenio Johan Elmander, dok je Eduarda u 84. minuti zamijenio Carlos Vela. I Klasnić i Eduardo imali su prilika upisati se u strijelce, ali su njegovi pokušaji bili ili neprezizni, ili su završili u rukama protivničkih vratara.

Arsenal je pobjedom ostao u tijesnoj utrci za naslov prvaka, dok je Bolton, na čijoj je klupi debitirao bivši trener Burnleyja Owen Coyle, na pretposljednjem mjestu prvenstvene ljestvice.