Bayern odnio pobjedu u najvećem njemačkom derbiju

1/2
04.12.2021.
u 21:15

Bayern vodi s 34 boda, a Borussija je druga s 30.

U velikom derbiju 14. kola Bundeslige Bayern je slavio kod Borussije u Dortmundu s 3-2 i izvojio se na vrhu ljestvice.

Bavarci su dobili i sedmi uzastopni derbi protiv Borussije, a četvrti u nizu na Vestfallen stadionu.

Julian Brandt je u petoj minuti doveo Borussiju u vodstvo, a samo četiri minute kasnije izjednačava Robert Lewandowski. Minutu prije kraja prvog dijela Kingsley Coman dovodi Bayern u vodstvo, da bi u 48. minuti poravnao Erling Haaland. Pobjedu Bayernu u uzbudljivoj utakmici donosi Lewandowski iz penala u 77. minuti nakon igranja rukom Hummelsa.

Marin Pongračić je ostao na klupi Borussije, dok je Josip Stanišić izvan sastava Bayerna zbog ozljede.