Naslovnica Sport Košarka

Australija prvi put u povijesti izborila polufinale

Australiju su do pobjede predvodili Patty Mills sa 24 koša i šest asistencija, te Chris Goulding sa 14 koševa, dok je australski košarkaš hrvatskog podrijetla Andrew Bogut zabio 10 koševa uz dva skoka, tri asistencije i tri blokade.
11. rujna 2019. u 17:44 0 komentara 538 prikaza
Australija košarka

Košarkaši Australije izborili su plasman u polufinale svjetskog prvenstva u Kini nakon što su u posljednjem četvrtfinalnom susretu pobijedili Češku 82-70.

Ognjen Vranješ i Jelena Karleuša OVO SE NIJE OČEKIVALO Prosinečki ima veliku vijest za Karleušina bivšeg ljubavnika i ljubitelja četnika

Australci će se za prvo finale u povijesti svjetskih prvenstava boriti protiv Španjolske, dok će u drugom polufinalu snage odmjeriti Argentina i Francuska.

"Boomersima" je već ulazak u polufinale najveći uspjeh. Do sada nikada nisu prošli dalje od četvrtfinala, dva puta su bili peti. I Česi mogu biti zadovoljni usprkos porazu jer su u svom premijenom nastupu na svjetskom prvenstvu odmah stigli do četvrtfinala.

Nakon prve dvije izjednačene četvrtine i australskog vodstva 33-30, utakmica je prelomljena u trećoj dionici koju su Australci dobili sa 30-18. Česi su u prvom poluvremenu primili 33 koša, no u trećoj četvrtini njihova se obrana raspala primivši čak 30 koševa.

Na otvaranju zadnje dionice Češka je zaprijetila serijom 7-0, smanjivši na 63-55. Međutim, "Boomersi" su brzo izašli iz krize i pet minuta prije kraja vratili su se na +14 (71-57) obranivši prednost do kraja.

SAD - Brazil KOŠARKA Senzacija! Nakon Srbije i američki Dream team ispao sa Svjetskog prvenstva!

Kod Čeha najefikasniji su bili Patrik Auda sa 21 košem, te Tomaš Satoransky koji je upisao 13 koševa, 13 asistencija i devet skokova. Pavel Pumprla je dodao 10 koševa.

Polufinalni susreti na rasporedu su u petak 13. rujna.