Mandžukić zabio u pobjedi Juventusa protiv Cityja pa izašao zbog ozljede

Mario Mandžukić
1/4
15.09.2015.
u 22:47

Juventus je u gostima pobijedio Manchester City sa 2:1, a pogodak je zabio i Mario Mandžukić

Lanjski finalist Lige prvaka Juventus fenomenalno je krenuo u novu sezonu. U prvom kolu slavio je na teškom gostovanju protiv Manchester Cityja sa 2:1, a u strijelce se upisao Mario Mandžukić.

Bila je to otvorena utakmica u kojoj su obje momčadi imale svoje prilike, ali gosti su pametnom igrom došli do sva tri boda.

No, susret je bolje otvorio domaćin, već u trećoj minuti Sterling je bio u odličnoj situaciji, ali Buffon je obranio njegov udarac. U 32. je i Bony mogao dovesti 'građane' u vodstvo, ali je jako loše pucao pa se na odmor otišlo netaknutih mreža. Onda je u 51. minuti domaća momčad povela! Silva je ubacio iz kornera, a Chiellini poslao loptu u vlastitu mrežu.

Juve je tada malo pritisnuo, a to je rezultiralo izjednačenjem u 70. minuti. Pogba je dugom loptom u kazneni prostor pronašao Mandžukića, hrvatski reprezentativac oteo se čuvaru i uspio utrpati loptu u mrežu. Gostujući navijači burno su proslavili pogodak, a samo 11 minuta kasnije Morata im je priuštio novo zadovoljstvo. Prekrasnim udarcem s ruba kaznenog prostora zabio je za preokret i velika tri boda te prvu pobjedu Juventusa u Engleskoj od 1996 godine. 'Stara dama' te je godine pobijedila Manchester United, a otada je imala 11 susreta bez pobjede.

Mario Mandžukić u igri je bio do 78. minute kada je napustio teren, a iz igre je izašao zbog ozljede lista lijeve noge. Još uvijek se ne zna koliko je ozbiljna ozljeda.

U toj skupini Sevilla je bila uvjerljiva protiv Borussije Moenchengladbach sa 3:0, a od ostalih rezultata valja izdvojiti pobjedu PSV-a protiv Manchester Uniteda. Crveni vragovi poveli su u 41. minuti preko Depaya, ali Moreno i Narsingh potpuno su preokrenuli rezultat. Nažalost, utakmicu je obilježila i teška ozljeda Lukea Shawa koji je slomio nogu i morat će na operaciju.

>>Real s Modrićem i Kovačićem uvjerljivo slavio, Bebek oštetio Srnu i Šahtar

>>Pogledajte kako je Bebek oštetio Srnu i poklonio Ronaldu jedanaesterac!

Liga prvaka, 1. kolo:

81' Juventus vodi! Morata je zabio za potpuni preokret!

78' Mario Mandžukić izašao je iz igre, a ušao je Dybala

70' Mandžukić je zabio za izjednačenje protiv Cityja!

57' Kompany je doveo City u vodstvo

Juventus: Buffon, Lichsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra, Pogba, Sturaro, Hernanes, Cuadrado, Mandžukić, Morata.

Manchester City: Hart, Sagna, Kompany, Mangala, Kolarov, Toure, Fernandinho, Nasri, David Silva, Sterling, Bony.

62' Mitroglu je povisio vodstvo

51' Gaitan je doveo Benficu u vodstvo

Galatasaray - Atletico 0:2

25' - Atletico je sjajno otvorio utakmicu, Griezmann je zabio svoj drugi pogodak na susretu

18' - Griezmann je doveo goste u vodstvo!

PSG - Malmo 2:0

61' Cavani je zabio za 2:0

5' Prvi pogodaj u ovogodišnjoj Ligi prvaka postigao je Angel di Maria, PSG vodi 1:0

PSV - Manchester United 2:1

57' - Narsingh je zabio za vodstvo PSV-a!

45+2' Moreno je izjednačio za PSV!

41' Manchester je došao do vodstva, pogodak je zabio Depay!

Sevilla - Borussia Monchengladbach 2:0

84' - Konopljanka je zabio za 2:0, Sevilla je na korak do tri boda.

47' Gameiro je zabio za vodstvo domaćina

Wolfsburg - CSKA 1:0

40' Draxler je zabio za vodstvo 'vukova'