Warriorsi i Sunsi nastavili s pobjedama, Rocketsi prekinuli gubitnički niz

NBA: Philadelphia 76ers at Golden State Warriors
1/3
25.11.2021.
u 11:46

Treće mjesto na Zapadu drži Utah Jazz (12-6). Bojan Bogdanović je sa 19 koševa bio drugi strijelac momčadi iz Salt Lake Cityja u pobjedi 110-104 na gostovanju kod Ohlahoma City Thundera

Golden State Warriorsi su pred svojim navijačima svladali Philadelphiju sa 116-96 za svoju 16. pobjedu u 18 ovosezonskih nastupa, Phoenix Sunsi su trijumfom 120-115 u Clevelandu došli do 14. uzastopne pobjede, a Houston Rocketsi su domaćim slavljem 118-113 protiv Chicago Bullsa prekinuli niz od 15 poraza.

Za drugu pobjedu Rocketsa (2-16) u ovoj sezoni veliku zaslugu imaju igrači s klupe koji su od ubacili polovicu koševa, a predvodio ih je Danuel House Jr. sa 18 poena. Christian Wood je predvodio udarnu postavu sa 16 koševa, 10 skokova i šest asistencija. Kevin Porter Jr. je imao 14 poena i devet asistencija. Čak osmorica igrača Rocketsa završili su sa dvoznamenkastim učinkom.

Bullse je predvodio Zach LaVine sa 28 koševa. Lonzo Ball je ubacio 19, a Nikola Vučević je spojio 14 koševa i 13 skokova.

Houston je i dalje na dnu NBA lige, a s obrnuto proporcionalnim učinkom (16-2) na vrhu su Golden State Warriorsi koji su u San Franciscu svladali (116-96) oslabljenu Philadelphiju, koja je još uvijek bez svog najboljeg igrača Joela Embiida. U obračunu braće Curry, tijesnu pobjedu je odnio Stephen koji je ubacio 25 koševa, jedan više od Sethovih 24 na suprotnoj strani.  Kapetan Warriorsa je uz to podijelio i 10 asistencija.

Sixersi su bolje otvorili utakmicu i došli do 19 koševa prednosti, ali je veći izbor igrača kod Golden Statea presudio. U drugom poluvremenu domaća momčad je za devetu uzastopnu pobjedu u San Franciscu nadigrala goste sa 64-35.

Andrew Wiggins je ubacio 19 poena, a Jordan Poole 17 za Warriorse. Uz Setha Curryja dvoznamenkasti broj koševa ubacili su još samo Tyrese Maxey (19) i Danny Green (10).

Warriorse u stopu prate Phoenix Sunsi (15-3) koji su slavili sa 120-115 na gostovanju u Clevelandu. Time su sa 14 uzastopnih pobjeda izjednačili treći najduži niz u klupskoj povijesti, a od izjednačenja klupskog rekorda iz sezone 2006./2007. dijele ih još tri pobjede.

Devin Booker je ubacio 35 poena za pobjednike, gađajući 14/21 iz igre.Chris Paul je ubilježio 17 koševa i 12 asistencija, Deandre Ayton je imao 16 poena, a JaVale McGee je spojio 13 koševa i 12 skokova. Cavalierse su predvodili Jarrett Allen (25 koševa, 11 skokova) i Cedi Osman (23 poena).

Treće mjesto na Zapadu drži Utah Jazz (12-6). Bojan Bogdanović je sa 19 koševa bio drugi strijelac momčadi iz Salt Lake Cityja u pobjedi 110-104 na gostovanju kod Ohlahoma City Thundera. Najbolji hrvatski košarkaš je za 30 i pol minuta iz igre gađao 6/12, a za tricu 2/7 te 12 od svojih 19 koševa postigao u trećoj četvrtini. Imao je i pet skokova te jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Jordan Clarkson je sa 20 poena bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi, a Rudy Gobert je spojio 15 koševa, 17 skokova i pet blokada. Kod Thundera je najbolji bio Luguentz Dort sa 27 poena.

Nakon jedne utakmice suspenzije, LeBron James se vratio u postavu Los Angeles Lakersa i odveo ih do pobjede 124-116 izborene tek u produžetku na gostovanju kod Indiana Pacersa. James je završio dvoboj sa 39 koševa, a od 12 poena Lakersa u produžetku, LeBron je ubacio osam. Pacersi su u dodatnih pet minuta postigli samo četiri koša.

Za pobjednike, koji su bili bez prvog centra Anthonyja Davisa, Russell Westbrook je ubacio 20 koševa uz sedam skokova i pet asistencija. Značajan doprinos dali su igrači s klupe. Malik Monk je postigao 17 koševa, a Carmelo Anthony i Wayne Ellington po 14 svaki. Sedmoricu domaćih igrača s dvoznamenkastim učinkom predvodio je Malcolm Brogdon sa 28 koševa, a Domantas Sabonis ostvario svoj 14. 'double-double' učinak (14 poena, 12 skokova) u ovoj sezoni.

Vodeća momčad Istočne konferencije su Brooklyn Netsi (14-5), a za četvrtu uzastopnu pobjedu slavili su sa 123-104 na gostovanju u Bostonu. Strijelce Netsa predvodio je Patty Mills sa 23 koša, Kevin Durant je ubacio 21 poen uz osam asistencija, a James Harden je završio dvoboj sa 20 koševa, 11 asistencija i sedam skokova.

Durant je tijekom utakmice došao na 25. mjesto ljestvice strijelaca u povijesti NBA lige preskočivši Allena Iversona (24.386). Zvijezda Netsa je trenutno na 24.388 koševa.

Kod Celticsa je najbolji bio Marcus Smart sa 20 poena i osam asistencija.

Najbliži pratitelji Netsa su sinoć doživjeli poraze pa su sad u zaostatku od dvije pobjede. Miami se 'poskliznuo' na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa (113-101). Anthony Edwards je predvodio pobjednike sa 33 poena i 14 skokova, dok je Malik Beasley pogodio pet trica i postigao 29 koševa u petoj uzastopnoj pobjedi Timberwolvesa. Bam Adebayo je bio najbolji strijelac Miamija sa 18 poena. Duncan Robinson je ubacio 17, a Jimmy Butler i Tyler Herro po 16 koševa.

Washington Wizardsi (11-7) su doživjeli drugi uzastopni poraz izgubivši (127-102) na gostovanju u New Orleansu. Brandon Ingram je bio najbolji kod Pelicansa sa 26 koševa, dok je Jonas Valančiunas spojio 21 poen i 11 skokova u četvrtoj ovosezonskoj pobjedi momčadi iz New Orleansa. Za goste je Bradley Beal ubacio 23 poena.

Aktualni NBA prvaci Milwaukee Bucksi su došli do pobjede protiv Detroit Pistonsa (114-93). Giannis Antetokounmpo je s 33 koša bio najbolji strijelac utakmice, Bobby Portis je imao 28 poena i 10 skokova, a Jrue Holiday je dodao 22 koša za prvake. Trey Lyles je sa 19 poena predvodio goste u četvrtom uzastopnom porazu.

Atlanta je slavljem u San Antoniju (124-106) ušla u društvo momčadi s Istoka sa 10 pobjeda u kojem su još New York, Philadelphia i Boston. Trae Young je ubacio 31 koš i imao 11 asistencija u šestoj uzastopnoj pobjedi Hawksa čijih je osam košarkaša bilo na dvoznamenkastom broju poena. Bogdan Bogdanović je dodao 18, a John Collins 15 koševa. Bryn Forbes je za Spurse ubacio 23 poena, a Dejounte Murray je imao 22 koša, 11 asistencija i osam skokova u šestom uzastopnom porazu momčadi iz San Antonija.

Sacramento Kingsi su sa 125-121 svladali Portland pred svojim navijačima. Buddy Hield je pogodio pet trica i ubacio 22 koša za pobjednike. De'Aaron Fox je postigao 21 koš, ali je šest minuta prije kraja isključen zbog rasprave sa sucima. Damian Lillard je spojio 32 koša i 10 asistencija za Trail Blazerse koji su u ovoj sezoni ostvarili tek jednu pobjedu na devet gostovanja. Jusuf Nurkić je imao sjajnu večer sa 28 koševa i 17 skokova, ali ni to nije bilo dovoljno za pobjedu Portlanda.

Gary Trent Jr. postigao je 17 od svojih 26 koševa u zadnjoj četvrtini dvoboja u kojem su Toronto Raptorsi slavili sa 126-113 na gostovanju u Memphisu. Gosti su zaostatak od 12 koševa na poluvremenu preokrenuli u uvjerljivu pobjedu u drugom poluvremenu koje su dobili sa 67-42. Fred VanVleet je dodao 23 poena za pobjednike, a po 17 su ubacili Scottie Barnes, Pascal Siakam  i Precious Achiuwa.

Uspješni su na gostovanju bili i Charlotte Hornetsi koji su u Orlandu svladali domaći Magic sa 106-99. Terry Rozier je postigao 27 poena, a Kelly Oubre Jr. 21 za sedmu pobjedu Hornetsa u posljednjih osam nastupa. Miles Bridges je imao 11 koševa, devet skokova i šest asistencija. U četvrtom uzastopnom porazu Orlanda Mo Bamba je imao 18 koševa i 12 skokova, Jalen Suggs je ubacio 17, a Franz Wagner 16 poena.