Ukrajina svladala Tursku i preuzela prvo mjesto u našoj skupini

1/6
02.09.2017.
u 23:00

Turska je u 90 minuta imala tek jedan udarac prema Pjatovu i to Emreov u 32. minuti koji je tek zagrijao ukrajinskog vratara.

Ukrajina je iskoristila kiks Islanda protiv Finske, te odgodu Hrvatske protiv Kosova, te pobjedom protiv Turske 2:0 skočila na prvo mjesto skupine I, piše Goal.

Domaćini su poveli u 18. minuti kada je Jarmolenko nakon sjajne akcije ostao sam pred Babacanom te nije imao težak zadatak za 1:0. No, pitanje je je li Ukrajinac prilikom postizanja gola bio u zaleđu.

Kravets je u 35. minuti imao priliku udvostručiti vodstvo, no njegov je udarac zaustavio Babacan. Međutim, samo sedam minuta kasnije Ukrajina je povela 2:0. Konopljanka je prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu gdje je loptu dočekao Jarmolenko, koji je braniče Turske položio na pod, a onda neobranjivo zabio za 2:0.

U nastavku su Ukrajinci mogli i do uvjerljivije pobjede, no udarac Besiedina je prohujalo pokraj gola, dok je Konopljanki iz izgledne situacije obrani Babacan.

1/19

U utorak Ukrajina gostuje kod Islanda, a Turska će dočekati Hrvatsku.

Poredak: 1. Ukrajina 14 (7 utakmica), 2. Hrvatska 13 (6), 3. Island 13 (7), 4. Turska 11 (7), 5. Finska 4 (7), 6. Kosovo 1 (7)

Španjolska je u derbiju 7. kola europskih kvalifikacija za SP u Madridu pobijedila Italiju s 3:0.

Nadahnuti, fenomenalni Isco zabio je dva gola, u 14. i 40. minuti, još je namjestio koju šansu i zaradio ovacije svog Santiago Bernabeua. Da bi Sergio Ramos servirao loptu Morati za 3:0 u 77. minuti.

Španjolska se reprezentacija vratila u Madrid nakon šest godina i tom utakmicom prekinula gotovo nevjerojatan niz Italije od 11 godina i 56 utakmica kvalifikacija za svjetska i europska prvenstva bez poraza!

U istoj je skupini Makedonija slavila s 1:0 u Izraelu golom Gorana Pandeva u 73. minuti.

Poredak: Španjolska 19, Italija 16, Albanija 12, Izrael 9, Makedonija 6, Lihtenštajn 0.

U skupini D Wales je s 1:0 pobijedio Austriju golom Woodburna u 74. minuti. Poredak: Srbija 15, Irska 13, Wales 11, Austrija 8, Gruzija 4, Moldqavija 2.