Nova pobjeda Hirschera, a Elias Kolega osvojio prve bodove

U ukupnom poretku Svjetskog kupa i dalje vodi Marcel Hirscher sa 974 boda.
14. siječnja 2018. u 14:54 0 komentara 582 prikaza
Elias Kolega

Najbolji skijaš današnjice Austrijanac Marcel Hirscher upisao je osmu pobjedu ove sezone, a petu u slalomu nakon što je u nedjelju bio najbrži u slalomskoj utrci Svjetskog kupa u švicarskom Wengenu.  Hrvatski predstavnik 21-godišnji Elias Kolega po prvi puta u karijeri osvojio je bodove u Svjetskom kupu zauzevši 21. mjesto.

Sve o njemu Najveći skijaši svijeta nahvalili Kostelića: 'Jako nam fali'

Do 53. pobjede u karijeri Hirscher je došao na uvjerljiv način, imao je najbolje vrijeme u obje vožnje.  Drugo mjesto pripalo je Norvežaninu Henriku Kristoffersenu (+0.93), a treći je bio Šveđanin Andre Myhrer (+1.72).

U Wengenu je u nedjelju bio i Ivica Kostelić, koji je četiri puta pobjeđivao na ovom skijalištu (u slalomu i kombinaciji) i njegovi savjeti sigurno su pomogli Eliasu Kolegi. U prvoj vožnji Kolega je sa startnim brojem 56 završio na 27. mjestu, a na kraju se popeo do 21. pozicije (+5.69).

Drugi hrvatski predstavnik Matej Vidović, koji je prije tjedan dana osvojio prve bodove ove sezone sa 23. mjestom u slalomu u Adelbodenu, ostao je bez druge utrke, završivši na 35. poziciji.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa i dalje vodi Marcel Hirscher sa 974 boda. Kristoffersen je drugi sa 800, a Francuz Alexis Pinturault na trećem mjestu ima 579 bodova.

Beat Feuz Wengen Feuz slavio u spustu, Zrnčić Dim na 49. mjestu Victor Muffat-Jeandet Fillu mali globus Wengen: Muffat-Jeandet slavio u kombinaciji, Hrvati bez bodova Hrvatski skijaši ZOI u Pjongčangu Zimske olimpijske igre zasad izborilo 12 hrvatskih sportaša