Luda utakmica Engleske i Kosova! Osam golova, penali, autogolovi...

Engleska - Kosovo
1/4
10.09.2019.
u 23:11

Nogometaši Kosova, koji su prije tri dana došli do jedne od najvećih pobjeda u svojoj povijesti svladavši u Prištini Češku sa 2-1, u Southamptonu su šokirali Engleze već u prvoj minuti.

U kvalifikacijama za nogometni EURO 2020. u utorak su favoriti upisali pobjede, a najviše je pogodaka palo u Southamptonu, gdje je Engleska dobila Kosovo sa 5-3.

Nogometaši Kosova, koji su prije tri dana došli do jedne od najvećih pobjeda u svojoj povijesti svladavši u Prištini Češku sa 2-1, u Southamptonu su šokirali Engleze već u prvoj minuti. Nakon pogreške engleske obrane Valon Berisha je zatresao mrežu. No, ubrzo su stvari sjele na svoje mjesto i do kraja prvog poluvremena Englezi su vodili sa 5-1. U nastavku igrači Kosova uspjeli su tek ublažiti poraz, a pomoglo im je što je u 65. minuti Murić obranio penal Kaneu.

Nakon što su dobili Srbiju sa 4-2, branitelji naslova nogometaši Portugala upisali su još jednu gostujuću pobjedu, svladavši Litvu sa 5-1, a četiri pogotka zabio je Cristiano Ronaldo

Island si je zakomplicirao situaciju izgubivši u gostima od Albanije sa 2-4, a pobjedu Albancima donijeli su Odise Roshi (79) i Sokol Çikalleshi (83).

Skupina A -
Engleska - Kosovo 5-3 (Sterling 8, Kane 19, Vojvoda 38-ag, Sancho 44, 45+1/Berisha 1, 49, Muriqi 55-PEN)
Crna Gora - Češka 0-3 (Soucek 54, Masopust 57, Darida 90+5-PEN)

Skupina B -
Litva - Portugal    1-5 (Andriuskevicius 28/ Ronaldo 7-PEN, 61, 65, 76, Carvalho 90+2)
Luksemburg - Srbija 1-3 (Turpel 66/ Mitrović 36, 78, Radonjić 55)

Skupina H -
Albanija - Island  4-2 (Dermaku 32, Hysaj 52, Roshi 79, Cikalleshi 82/ Sigurdsson 47, Sigthorsson 58)
Francuska - Andora 3-0 (Coman 18, Lenglet 52, Ben Yedder 90+1)
Moldavija - Turska 0-4 C (Tosun 37, 79, Turuc 57, Yazici 88)