Bogdanović odličan u porazu, Curry nadmašio velikog Wilta Chamberlaina

Reuters
13.04.2021.
u 08:16

Bogdanović je na terenu proveo 35:36 minuta uz šut 4-9 za dva, 6-9 za tricu te 7-8 s linije slobodnih bacanja uz pet skokova i jednu asistenciju.

Iako je hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović ostvario svoj najbolji učinak ove sezone sa 33 ubačaja, momčad s najboljim omjerom pobjeda i poraza u NBA ligi Utah Jazz iznenađujuće je izgubila na svom terenu od Washington Wizardsa sa 121:125 prekinuvši tako niz od 24 uzastopna uspjeha na svom terenu.

Jazz je sredinom posljednje dionice zaostajao i 13 razlike samo da bi se u posljednjoj minuti primaknuo na samo dva (119:121) no nisu uspjeli kompletirati povratak.

Najučinkovitiji kod domaćih bio je Donovan Mitchell s 42 koša, dok su Wizardse predvodili Bradley Beal s 34 poena i Russell Westbrook s 25 pogodaka te po 14 skokova i asistencija.

Utah je ovim porazom pao na omjer 40-14, dok je Washington na 12. mjestu Istoka sa 20-33.

Poraz Utaha iskoristili su Phoenix Sunsi koji su im se sigurnom 126:120 pobjedom protiv ove sezone slabašnih Houston Rocketsa primaknuli na samo jednu i pol utakmicu zaostatka. Hrvatski reprezentativac Dario Šarić u novu je pobjedu svoje momčadi ugradio devet koševa (šut za dva 1-5, trica 2-3, slobodna bacanja 1-2) uz pet skokova i jednu osvojenu loptu za 17:51 minutu provedenu u igri.

Najbolji u redovima Phoenixa bili su Jae Crowder sa 26 i Devin Booker sa 24 koša, dok je Christian Wood bio najbolji kod Houstona sa 25 ubačaja i 15 skokova.

Priliku u uvjerljivoj 120:97 pobjedi San Antonio Spursa na gostovanju kod Orlando Magica dobio je i Luka Šamanić koji je za 7:45 minuta provedenih u igri ubacio sedam koševa (šut za dva 2-3, trica 1-1, slobodna bacanja 0-1). DeMar DeRozan je sa 19 ubačaja predvodio Spurse, dok je R.J. Hampton sa 16 poena bio najefikasniji kod Magica.

San Antonio je ovom pobjedom stigao do 50-postotnog učinka od 26-26 te je deveti na Zapadu, dok je Orlando sa 17-37 pretposljednji 14. na Istoku.

New York Knicksi kao domaćini su svladali prvake Los Angeles Lakerse, koji su i dalje bez LeBrona Jamesa i Anthonyja Davisa, 111:96, a do te pobjede predvodio ih je bivši igrač Lakersa Julius Randle sa 34 ubačaja i 10 skokova. Kod prvaka najefikasniji je bio Dennis Schroeder s 21 pogotkom.

Knicksi su sada osmi na Istoku sa 28-27, dok su Lakersi peti na Zapadu s 33-21.

Philadelphia 76-ersi vratili su se na vrh Istoka 113:95 pobjedom na gostovanju kod Dallas Mavericksa. Odličan je kod Sixersa bio Joel Embiid s 36 koševa, dok Mavsima nije bilo dovoljno 32 ubačaja Luke Dončića.

Philadelphia je sada na omjeru 37-17, pobjedu manje i utkamicu manje imaju drugi Brooklyn Netsi, koji su odgodili svoj susret u Minnesoti protiv Timberwolvesa zbog nereda u Minneapolisu, dok je Dallas sedmi na Zapadu sa 29-24.

Sjajnu večer imao je Stephen Curry koji je u 116-107 pobjedi Golden State Warriorsa protiv Denver Nuggetsa postigao čak 53 koša i usput postao najbolji strijelac Warriorsa u povijesti pretekavši Wilta Chamberlaina. Nuggetsima nije pomoglo 27 pogodaka Nikole Jokića.

Golden State je sada na omjeru 26-28 te drži deseto mjesto Zapada, dok je Denver sa 34-20 četvrti na Zapadu.