Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić nakon prve vožnje drži deveto mjesto u prvoj vožnji veleslaloma u Adelbodenu. Za vodećim Švicarcem Loicom Meillardom zakasnio je sekundu i 16 stotinki. Na drugom mjestu je Norvežanin Henrik Kristoffersen (+0.27), treći je Švicarac Marco Odermatt (+0.34), a četvrti Norvežanin Atle Lie McGrath (+0.35).
U prijevodu, Zubčiću pobjedničko postolje bježi 82 stotinke, što nikako nije neuhvatljivo, pogotovo ako se zna da je sličan pothvat na ovoj stazi napravio lani, kad je s 12. mjesta dohvatio pobjedničko postolje i treće mjesto. To mu je bilo četvrto pobjedničko postolje u veleslalomu u Adelbodenu, u kojem je prethodno triput bio drugi.
Ove sezone Zubčić je u Söldenu pao u drugoj vožnji, ali u preostala tri veleslaloma završio je među najboljih deset. U Beaver Creeku je bio šesti, u Val d'Isereu deseti, a u Alta Badiji je ostvario najbolji rezultat sezone četvrtim mjestom. U Adelbodenu mu se smiješi još jedan top 10 plasman, što je jako dobar uspjeh, a druga vožnja na rasporedu je od 13:30 sati.