Nevjerojatne scene viđene su u Sinsheimu uoči današnje prvenstvene utakmice između Hoffenheima i Bayer Leverkusena. Iako se radilo o bundesligaškom derbiju, atmosfera je imala izrazito hrvatski predznak, a sve u čast jednog čovjeka, Andreja Kramarića. Velik broj hrvatskih navijača stigao je na PreZero Arenu kako bi proslavio veliki jubilej svog idola, koji je nedavno upisao svoj tristoti nastup u dresu njemačkog kluba. Domaći navijači izvjesili su impresivan transparent s natpisom "Hvala ti za 300 utakmica", jasno dajući do znanja koliko cijene doprinos hrvatskog napadača koji je odavno stekao status klupske ikone. Cijeli događaj bio je prožet emocijama, a podrška s tribina bila je glasnija no ikad.
Poseban pečat cijeloj proslavi dala je glazba. Službeni kanali Hoffenheima podijelili su video koji je oduševio hrvatsku javnost, a na kojem se jasno čuje kako se stadionom ore slavonske pjesme i zvuci tamburice. Navijači su uglas pjevali pjesmu "Ćaća" Vlade Bašića, stvarajući autentičnu domaću atmosferu usred Njemačke i pokazujući koliko je Kramarić duboko povezan sa svojim korijenima i navijačima. Bio je to prizor koji nadilazi sport, pretvarajući nogometnu utakmicu u pravu hrvatsku feštu i slavlje zajedništva koje je Kramarić inspirirao svojim igrama i ponašanjem kroz gotovo desetljeće provedeno u klubu.
Kao da podrška navijača nije bila dovoljna, klub se svom najboljem igraču u povijesti odlučio odužiti na uistinu jedinstven način. Na stepenicama jedne od tribina stadiona osvanuo je spektakularan grafit s likom Kramarića kako slavi pogodak, što je počast kakvu dobivaju samo rijetki. Time je i simbolično potvrđen njegov status besmrtne legende. Kramarić je sa 150 pogodaka uvjerljivo najbolji strijelac u povijesti Hoffenheima, s čak 83 gola više od drugoplasiranog Sejada Salihovića. Uz to, sa 71 asistencijom također drži klupski rekord, dokazujući svoju svestranost i nemjerljiv utjecaj na igru momčadi.
Fantastičan tjedan koji je prethodio ovoj proslavi bio je uvertira u slavlje. U utakmici protiv Borussije Mönchengladbach, Kramarić je upisao svoj 302. nastup u Bundesligi, čime je prestigao Zvonimira Soldu i postao Hrvat s najviše utakmica u povijesti prve njemačke lige. Taj je jubilej proslavio na najbolji mogući način, postigavši hat-trick kojim je ujedno prestigao i legendarnog Davora Šukera na ljestvici hrvatskih nogometaša s najviše pogodaka u profesionalnoj karijeri, došavši do brojke od 289 golova. Andrej Kramarić tako nije samo ispisao povijest Hoffenheima, već i cjelokupnog hrvatskog nogometa.
Nekako mi nije jasno...U dvorani grmi Thompson... Šta kažu crveni fašisti, zar nije zabranjen "svugdje u Europu"? 😏