Kakva utakmica! Hajduk 'petardom' uništio Lokomotivu

Hajduk
10.08.2014.
u 19:20

Hajduk je trenutačno u euforiji, na krilima velike pobjede protiv Šahtera dolazi u Zagreb, dok je Lokomotiva ovog tjedna dobila dva pojačanja iz Dinama

U četvrtom kolu MaxTV Prve HNL Hajduk je u Kranjčevićevoj pobijedio Lokomotivu 5:2. Oko tri i pol tisuće ljudi moglo je uživati u sjajnom nogometu, a dok neki još nisu ni ušli na stadion, na semaforu je pisalo 1:1.

Naime, već u prvoj minuti Kouassi je sjajnim udarcem donio vodstvo Splićanima, a već u sljedećoj minuti Mišić je izjednačio. od 18. do 20. minute uslijedio je 'blitzkrieg' Hajduka, dva gola zabio je Gotal i doveo utakmicu u mirne vode za svoju momčad.

A moglo je do poluvremena biti i drugačije da je Rukavina bolje reagirao, imao je dvije odlične prilike, ali nije bio raspoložen za golove. Kada je u posljednjim trenucima prvog dijela Pajač dobio drugi žuti karton, bilo je jasno da je to gotova utakmica.

U 65. minuti Maloča je iz jedanaesterca zabio za 4:1, a sedam minuta kasnije smanjio je Mrčela. A onaj koji je otvorio golijadu, taj ju je i završio. Kouassi je u 89. minuti još jednim fenomenalnim udarcem postavio konačni rezultat.

Hajduk se sa sedam bodova nalazi na trećem mjestu, dok su lokosi s tri boda predzadnji na ljestvici.

Lokomotiva - Hajduk 2:5

Lokomotiva: Zelenika - Bartolec, Musa, Čalušić, Šovšić, Rukavina, Leko, Pavičić, Prenga, Mišić, Pajač

Hajduk: Kalinić - Mikanović, Milović, Anđelković, Maglica, Gotal, Jozinović, Caktaš, Maloča, Sušić, Kouassi

Tijek susreta

90' Gotova je utakmica, Hajduk je došao do uvjerljive pobjede

89' GOOOL!!! Hajduk je postigao još jedan pogodak, Jozinović je dao za Kouassija, a on s ruba kaznenog prostora neobranjivo zabio

86' Kalinić je odlično reagirao i obranio pokušaj Pavičića iz neposredne blizine

75' Kakav promašaj! Maglica je sjajno prošao tri igrača Lokomotive, zaobišao i Zeleniku, a onda promašio prazan gol

72' GOOOOL!!! Lokomotiva je smanjila, Šovšić je ubacio, a Mrčela se najbolje snašao i smanjio rezultat

65' GOOOOL!!! Šovšić je srušio Sušića, a sudac pokazao na bijelu točku. Maloča je bio siguran realizator i Hajduk vodi 4:1!

61' Još jedan nepriznati pogodak Hajduka. Zabio ga je Anđelković, ali sudac ga nije priznao je Maglica bio u zaleđu i ometao je vratara

56' Utakmica je u nastavku mirnija nego u prvom dijelu, nema velikih prilika, a ni golova

45' Gotovo je prvo poluvrijeme, utakmica je fantastična, a Hajduk vodi 3:1. No, imala je i Lokomotiva svoje prilike, ali ih nije iskoristila

45' Pajač je napravio prekršaj i dobio drugi žuti karton! Lokomotiva igra s igračem manje

36' Promašuje i Hajduk. Kouassi je odlično poslužio Maglicu, a ovaj s 12, 13 metara puca pokraj gola

32' Još jedna prilika za Rukavinu, ali napadač lokosa nije se snašao u izglednoj prilici

29' Velika prilika za Lokomotivu, Rukavina je išao sam prema Kaliniću, ali mu je vratar Hajduka obranio

20' GOOOOL!!! Još jedan gol zabio je Gotal, Hajduk nakon 20 minuta igre ima visoku prednost od 3:1

18' GOOOOL!!! Hajduk je ponovno u vodstvu, ponovno je Sušić asistent, a ovoga puta zabio je Gotal

16' Maglica je zabio za Hajduk, ali sudac je poništio pogotak.

2' GOOOOL!!! Nevjerojatno! Petar Mišić odmah je uzvratio i izjednačio rezultat.

1' GOOOOL!!! Kakav početak utakmice! Već u prvoj minuti Hajduk je zabio. Kouassi je prihvatio loptu Sušića i pogodio u rašlje!