Na ZOI 2010. hrvatsku zastavu nosio Fak, osvojili smo tri medalje

Jakov Fak
07.02.2018.
u 11:15

Među 2566 natjecatelja bilo je i 19 hrvatskih olimpijaca koji su osvojili dvije srebrne i jednu brončanu medalju.

Do početka XXIII. Zimskih igara, koje će se od 9. do 25. veljače održati u južnokorejskom Pjongčangu,  preostala su još dva dana.

Nastavljamo s pregledom nastupa hrvatskih športaša na ZOI: HRVATSKI SPORTAŠI NA ZOI POD SVOJOM ZASTAVOM

XXI. ZOI VANCOUVER  12. do 28. veljače 2010.

Hrvatsku zastavu na otvaranju Igara nosio je biatonac Jakov Fak. Nastupila su 82 nacionalna olimpijska odbora čiji su se sportaši natjecali u 15 sportova i  86 sportskih disciplina.

Ivica Kostelić  osvojio je  srebrn odličje u super kombinaciji, a odličje istog sjaja pripala mu je i u utrci slalomaša dok je Jakov Fak zaslužio brončano odličje u sprintu biatonaca na 10 kilometara.

Igre u Vancouveru započele su u sjeni tragične pogibije 21-godišnjeg gruzijskog sanjkaša Nodara Kumaritašvilija na treningu dan uoči otvaranja Igara

ALPSKO SKIJANJE

Žene:

SLALOM: Ana Jelušić 12. mjesto, Nika Fleiss 25. mjesto, Matea Ferk 34., Sofija Novoselić 39. mjesto

VELESLALOM: Ana Jelušić nije završila drugu utrku, Matea Ferk nije završila prvu utrku, Tea Palić 36. mjesto

Muškarci:

Ivica Kostelić - SPUST 18. mjesto, SUPER-G  16. mjesto, SUPER KOMBINACIJA 2. mjesto, VELESLALOM 7. mjesto, SLALOM 2. mjesto

Natko Zrnčić - Dim - SPUST  33. mjesto, SUPER-G  nije završio utrku, SUPER KOMBINACIJA 20. mjesto, VELESLALOM 41. mjesto, SLALOM 19. mjesto

Ivan Ratkić - SPUST 41. mjesto, SUPER-G  26. mjesto, SUPER KOMBINACIJA nije završio utrku, VELESLALOM  diskvalificiran (1. utrka)

Dalibor Šamšal - VELESLALOM  nije završio 1. utrku, SLALOM nije završio 1. utrku

Danko Marinelli - VELESLALOM  diskvalificiran (1. utrka), SLALOM 32. mjesto

BIATLON

Žene:

Andrijana Stipaničić -15 km POJEDINAČNO  83. mjesto, 7,5 km SPRINT  nije nastupila

Muškarci:

Jakov Fak - 10 km SPRINT  3. mjesto, 12,5 km DOHVATNO 25. mjesto, 20 km POJEDINAČNO  51. mjesto, 15 km SKUPNI START 9. mjesto

SKIJAŠKO TRČANJE

Žene:
Nina Broznić - SPRINT C KVALIFIKACIJE 52 mjesto i nije se kvalificirala

Muškarci:

Andrej BURIĆ -  15 km KLASIČNO 75. mjesto

BOB

Ivan Šola, Slaven Krajačić, Igor Marić, Mate Mezulić, Andras Haklits  ČETVEROSJED  - 4 vožnje -  20. mjesto