Mario Hezonja: Sramota je ovo što smo napravili

Beograd: Hezonja zabio 17 poena što nije bilo dovoljno za pobjedu svog kluba
1/2
Autori: Vecernji.hr, Hina
06.04.2024.
u 08:42

Hrvatski košarkaški reprezentativac Mario Hezonja postigao je 18 koševa (šut za dva 3-5, trica 4-7) uz sedam skokova, tri asistencije i dvije osvojene lope za 23:43 minute provedene na terenu u 91-95 domaćem porazu madridskog Reala od Baskonije u susretu pretposljednjeg, 33. kola Eurolige.

Hezonja je bio najefikasniji u ovom bezbolnom porazu Reala, dok je Markus Howard zabio čak 35 koševa za Baskoniju koja je ovom pobjedom osigurala "play-in".

Real je osigurao prvo mjesto uoči doigravanja s omjerom pobjeda i poraza 26-7, dok je Baskonia sada deveta sa 16-17.  No, Hezonja nakon utakmice nije bio zadovoljan i za nastup svoje momčadi je rekao da je "sramota".

- Znamo da je njima trebala pobjeda, ali treba i nama jer moraš biti na razini da bi igrao, moraš pobjeđivati utakmice. Ako sada padnemo ništa nam ne koristi ovo što smo napravili tijekom sezone. Sramota je ovo što smo napravili - rekao je Hezonja i dodao:

- Da budem sretan? Ovo je jako loše jer svi ovdje želimo pobjedu. Nje važno što smo prvi i što smo se plasirali. Moramo igrati kao momčad jer možemo otići kući ako tako ne bude.

Ante Toni Žižić postigao je pet koševa (šut za dva 2-3, slobodna bacanja 1-2) uz pet skokova za 10:44 minuta provedenih u igri u 75-90 porazu Virtusa iz Bologne na gostovanju kod Emporio Armanija. Virtus je osmi sa 17-16, dok je Armani 12. sa 15-18 i neće igrati niti u "play-inu".

Danko Branković je igrao 3:45 minuta za Bayern te upisao dva skoka uz dva promašaja za dva u 75-82 domaćem porazu od Panathinaikosa. Sa 13-20 Bayern se već odavno oprostio od posezone, dok je Panathinaikos sa 22-11 na diobi drugog mjesta s Monacom i Barcelonom.