ANALIZIRALI SITUACIJE

Hajduk je zbog jedne situacije tražio penal, evo što kaže Sudačka komisija

Gorica i Hajduk sastali se u 34. kolu SuperSport HNL-a
Foto: Igor Soban/PIXSELL
1/7
12.05.2025.
u 17:15

Sudačka komisija smatra da VAR nije trebao intervenirati jer je povlačenje trajalo vrlo kratko. Nedosuđivanje kaznenog udarca nije jasna i očigledna pogreška.

Sudačka komisija Hrvatskog nogometnog saveza na čelu s Bertrandom Layecom objavila je analizu situacija iz 34. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Situacija br. 1: OSIJEK - LOKOMOTIVA (31. minuta); kazneni udarac

Kada je domaći napadač br. 27 ušao u gostujući kazneni prostor, gostujući branič br. 20 je trčao iza njega te desnom nogom slučajno dodirnuo napadačevu lijevu nogu. Sudac, koji se nalazio odmah iza situacije, detektirao je kontakt, ali prema našim tehničkim kriterijima nije dosudio kazneni udarac. Sudačka komisija suglasna je s odlukom suca. Želimo održati visoku i dosljednu liniju dosuđivanja kaznenih udaraca i izbjegavati ključne odluke unutar kaznenog prostora koje se odnose na “lagane kontakte“.

Situacija br. 2: GORICA - HAJDUK (2. minuta); kazneni udarac 

Nakon dugog dodavanja iz slobodnog udarca gostujuće momčadi, lopta je ušla u domaći kazneni prostor, odbila se od tla i pogodila u lijevu ruku gostujućeg braniča. Branič je držao ruku uz tijelo bez dodatnog kretanja prema lopti. Prema Pravilima nogometne igre i našim tehničkim kriterijima, sudac nije kaznio ovaj kontakt ruke i lopte.

Sudačka komisija podržava sudačku odluku da se igra nastavi.

Situacija br. 3: GORICA - HAJDUK (43. min); kazneni udarac

Iz udarca iz kuta lopta je upućena prema vratarevom prostoru gdje su se dva igrača borila za loptu. Domaći branič br. 28 je koristio obje ruke držeći vrlo kratko napadača za majicu, što sudac iz svoje pozicije nije mogao vidjeti. Sudačka komisija smatra da VAR nije trebao intervenirati jer je povlačenje trajalo vrlo kratko. Nedosuđivanje kaznenog udarca nije jasna i očigledna pogreška.

Situacija br. 4: ISTRA 1961 - VARAŽDIN (34. min); kazneni udarac 

Kada je gostujući napadač br. 15 pokušao driblati svog protivnika br. 30 u domaćem kaznenom prostoru, branič mu je stao na stopalo i gležanj. Budući da branič nije igrao loptom niti je dodirnuo, sudac, koji je bio u savršenoj poziciji, dosudio je kazneni udarac.

Osim toga, sudac je smatrao da je ovaj prekršaj preoštar i da ugrožava sigurnost suparničkog igrača te je opomenuo obrambenog igrača.

Sudačka komisija u potpunosti podržava tehničku i disciplinsku odluku.

Ključne riječi

Komentara 3

BJ
bjmaro
11:06 13.05.2025.

Cijela jedna sumanuta ekipa daje u sve većim dozama opijum zvan penali . Postalo je bolesno i izuzetno štetno prije svega za Hajduk .Hajduk je nekvalitetan i osim Livaje , ništa , samo mišići a to nije dostatni

Avatar Adminjetrica
Adminjetrica
08:11 13.05.2025.

Nema penala, nema bodova.

GN
gnoj
07:43 13.05.2025.

Hajduk je već pomalo jadno smiješan ! Da im nisu sudili tolike penale borili bi se za postanak !

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije