Naslovnica Sport Rukomet

Dok smo sinoć svi gledali vatrene, dogodio se povijesni debakl hrvatskog sporta

Ja sam htio pokazati igračima da je to naš put, igrači su dobro odreagirali na to. Trebamo poraditi na obrani, a segment igre  tranzcija-napad, to je bilo dobro, ocijenio je Šola sinoćnju utakmicu
15. listopada 2020. u 17:30 5 komentara 13999 prikaza
Zagreb: EHF Liga prvaka u Areni, PPD Zagreb protiv THW Kiel

PPD Zagreb je sinoć u četvrtom kolu EHF Lige prvaka izgubio s visokim rezultatom 27-45 od  Barcelone.

BRZI KRAJ Vori dobio otkaz u Zagrebu! Zamijenit će ga Vlado Šola...

U prvoj utakmici pod vodstvom novog trenera Vlade Šole hrvatski prvak nije pružio nikakav otpor favoriziranom domaćinu o čemu svjedoči i čak 18 primljenih pogodaka u prvih 18 minuta utakmice pa je već u tom trenutku bilo velikih 18-4 za Barcelonu.

Ostatak utakmice bio je puko odrađivanje posla. PPD Zagreb se početkom drugog poluvremena primaknuo na 26-17, no potom su se domaći ponovno uozbiljili i na kraju stigli do pobjede od 18 golova razlike.

Ovih 45 primljenih pogodaka najviše je što je Zagreb primio ikada u Ligi prvaka, dosadašnji negativan rekord bio je 43.

No, trener Vlado Šola i njegovi igrači smatraju da je, s obzirom da je to bila njihova prva zajednička utakmica, bilo dobrih dijelova igre i da je to dobra priprema za Celje koje ih čeka sljedeći tjedan.

- Ovo je bio najgori mogući protivnik i teško je ako gajiš ideju da igraš brzi rukomet, a onda naletiš na protivnika koja dominira u takvom stilu igre. Ja sam htio pokazati igračima da je to naš put, igrači su dobro odreagirali na to. Trebamo poraditi na obrani, a segment igre  tranzcija-napad, to je bilo dobro - ocijenio je Šola sinoćnju utakmicu.

Šola je preuzeo PPD Zagreb prije šest dana nakon što je smijenjen Igor Vori.

- Trebamo što prije zaboraviti ovu utakmicu i okrenuti se prema novoj utakmici protiv Celja koja nam je izuzetno važna i iz ove utakmice izvući dobre stvari kojih je bilo malo, ali bilo ih je - kazao je Todor Jandrić.

AUT, EHF Euro 2020, Kroatien vs Serbien POSTAVIO REKORD Neviđeno: Srpski golman je primio samo četiri gola u 30 minuta...

I Aleks Vlah smatra da je na utakmici protv Barcelone ipak bilo nekih dobrih stvari.

- Teška je utakmica iza nas, oni su na početku napravili razliku koja se teško stiže, posebno protiv takih ekipa, U drugom poluvremenu bila je bolja igra s naše strane, iako s previše promašenih zicera, a oni su u drugom poluvremenu nastavili svojim ritmom. Na kraju krajeva, sada znamo što nam fali za utakmicu protiv Celja - rekao je Vlah.

PPD Zagreb kao predzadnja momčad u skupini B dočekuje u srijedu 21. listopada zadnjeplasirano Celje.