Čehinja Davidova iznenađujuće osvojila zlato na 15 km

Sven Hoppe/DPA/PIXSELL
16.02.2021.
u 16:00

"Super je, ali imala sam veliku sreću. Bila sam mirna prije pucanja, međutim, kad sam pogodila 19. metu, rekla sam si, o bože, moram pogoditi posljednji metak. I uspjela sam," rekla je 24-godišnja Čehinja iz Jabloneca nad Nisou.

Čehinja Marketa Davidova iznenađujuće je osvojila zlatnu medalju u utrci na 15 kilometara za žene na Svjetskom prvenstvu u biatlonu na Pokljuci.

Čehinja je slavila bez promašaja s vremenom 42:27.7 ostvarivši najveći uspjeh u karijeri.

Srebro je osvojila Šveđanka Hanna Oeberg koja je imala jedan promašaj i 27.9 sekunde zaostatka. Oeberg je izgubila zlatnu medalju na trećem zaustavljanju, a ovo je njezina druga medalja na svjetskim prvenstvima jer je 2019. bila svjetska prvakinja u ovoj disciplini.

Broncu je osvojila Norvežanka Ingrid Landmark Tandrevold s nešto više od minute zaostatka.

Nastupile su i dvije hrvatske predstavnice. Anika Kozica je osvojila 87. mjesto s pet promašaja i više od 11 minuta zaostatka, dok je Nika Blaženić zauzela posljednje, 93. mjesto sa osam promašaja i 14:24 minute zaostatka.

Muška utrka na 20 kilometara je u srijedu.