ZAVRŠIO U PRITVORU

Kaos u Kaštelima: Posvađali se u dućanu oko reda na blagajni, jedan se vratio s pištoljem i prijetio

Policija/Ilustracija
PUZ
17.02.2025.
u 14:55

Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja, protiv osumnjičenika je podnesena kaznena prijava zbog kaznenog djela prijetnje te je uz posebno izvješće predan pritvorskom nadzorniku - javlja PU splitsko-dalmatinska

Dvojica muškaraca verbalno su se posvađala oko nesuglasica na blagajni ove subote na području Kaštel Kambelovca. Do svađe je došlo zbog oko reda na blagajni, a jedan je muškarac otišao iz trgovine kako bi se vratio i zaprijetio djelatnici trgovine. Policija je prilikom pretrage njegovog doma pronašla zračne puške, plinski revolver i streljivo.

- Policijski službenici Policijske postaje Kaštela dovršili su kriminalističko istraživanje nad 61-godišnjim muškarcem zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela prijetnje. U subotu 15. veljače 2025. godine u trgovini na području Kaštel Kambelovca došlo je do verbalne prepirke između dvojice muškaraca zbog nesuglasica oko reda na blagajni, nakon čega je jedan od sudionika napustio trgovinu te se ubrzo vratio i uputio se u skladišni prostor, gdje je djelatnici trgovine uputio prijetnje, pri čemu je na stol ispred nje stavio predmet nalik pištolju.

Odmah po saznanju, policijski službenici poduzeli su operativne mjere te je 61-godišnjak pronađen na adresi stanovanja i priveden u službene prostorije policije. Na temelju sudskog naloga izvršena je pretraga njegovog doma, pri čemu su pronađene i oduzete dvije zračne puške, plinski revolver te streljivo, a protiv njega su podneseni odgovarajući prekršajni nalozi sukladno Zakonu o nabavi i posjedovanju oružja građana. Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja, protiv osumnjičenika je podnesena kaznena prijava zbog kaznenog djela prijetnje te je uz posebno izvješće predan pritvorskom nadzorniku - javlja PU splitsko-dalmatinska.

VIDEO Dva potresa noćas zatresla Hrvatsku: 'Dobro se osjetio, pas se odmah sklonio pod stol'

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije