1/6
08.08.2015.
u 22:05

Hrvatska - Srbija 4:11 (2:2, 0:3, 2:2, 0:4)

Srbija je prvak svijeta u vaterpolu po treći put, prvi nakon 2009. godine! Pobijedili su Hrvatsku 11:4 i potvrdili da trenutno nemaju na kugli zemaljskoj konkurenciju u ovoj igri. No trebaju stisnuti ruku i našim igračima koji su odigrali katastrofalno, ispod svake razine i nejasno je da profesionalci mogu biti toliko prestrašeni dok je ulog toliki.

A sve je djelovalo tako idealno na samom početku, imali smo već nakon nepune tri minute igre prednost 2:0 i to kod oba igrača više, što nam je inače bila boljka. Činilo se da ćemo nastaviti u tom ritmu, ali dogodila se katastrofa kakvu nitko nije očekivao. Znali smo da su Srbi jaki, da su favoriti, ali da ćemo izgledati tako neprepoznatljivo, bezidejno i prestrašeno, to se nitko nije mogao nadati. Srbi su to iskoristili na rutinirani način i kad su se oslobodili početnog stiska, povratka nije bilo.

Naime, igrali smo dobar vaterpolo prvih šest minuta, odolijevali napadima i bili iznimno koncentrirani. Ali kad je Mandić pobjegao na centarskoj poziciji i zabio nam gol kakav se ne smije primati tako rano dok je koncentracija na razini, bio je to znak da smo se raspali. Otišli su Srbi na 6:2 i to je bilo to. Kao i Talijani, sve smo izgubili već nakon dvije četvrtine. A iznimno je porazno da 13 minuta nismo zabili, sve do Sukninog pogotka za 3:6, da bi nam Ćuk ni pola minute kasnije zabio za 7:3 Srbije i uništio svaku nadu.

Imali smo 13 puta igrača više, a zabili samo četiri puta. To znači da nismo zabili niti jednom kad smo imali ravnopravan broj suparnika u bazenu. Srbi su pak zabili nevjerojatnih sedam puta od devet dosuđenih igrača više i to je tako jer su igrali brzo. Kod nas je, primjerice, kod igrača više lopta ispadala iz ruke dvaput Muslimu, jednom Jokoviću, Burić je promašivao sam, Obradović također...

Moramo biti zadovoljni što smo nakon tri bronce osvojili srebro, što idemo na Olimpijske igre braniti zlato iz Londona, ali svejedno je teško kad se izgubi na ovaj način - bez otpora. Naravno, to je i do sjajnog protivnika, koji ima rješenja za svaku situaciju, a i čini se da je njihov izbornik Dejan Savić ipak nešto lukaviji i angažiraniji od našeg Ivice Tucka. Zato Srbi igraju tako brzo i dobro s igračem više, a izvana se ne libe pucati, što su nam Ćuk i Prlainović itekako pokazali..

Možda bude bolje sljedeći put, na Europskom prvenstvu u Beogradu dogodine!

HRVATSKA - SRBIJA 4:11 (2:2, 0:3, 2:2, 0:4)

STRIJELCI:

HRVATSKA: Sukno (2/8), Obradović (1/6), Petković (1/3)

SRBIJA: Prlainović (3/9), Ćuk (2/4), Mandić (1/1), Jakšić (1/1), Pijetlović (1/2), Aleksić (1/2), Filipović (1/3), Mitrović (1/3)

TIJEK SUSRETA UŽIVO:

KRAJ

8' >>>> Jakšić zabija za 11:4, sramota je potpuna. Gotova je utakmica, bilo je to teško za gledati, ali treba Srbiji čestitati na zasluženom zlatu

6' >>>> Aleksić zabija iz daljine, više ni Pavić ne brani. Vode 10:4

6' >>>> Ne možemo ništa, čeka se kraj utakmice

4' >>>> Obradović dobio treće isključenje, Prlainović probio Pavića i gotovo je

3' >>>> Novi igrač više za nas i ponovno promašaj Burića. Ovo je već pomalo tužno

2' >>>> Imali smo igrača više, ali sve je prošlo kao i većinu utakmice - bezidejno i prestrašeno. Muslimu ponovno ispada lopta, krivo dodaje i eto Srba u napadu. Iskoristili su svog igrača više za par sekundi i odlaze na 8:4.

1' >>>> Joković ponovno prebrz i po četvrti put imamo prvi napad, posljednja tri nismo iskoristili. Nismo ni ovaj, Srbi otimaju loptu Paškvalinu i eto im napad, ali nisu ga iskoristili

TREĆA ČETVRTINA

8' >>>> Burić u našem zadnjem napadu pogađa vratnicu, četvrti okvir na utakmici. Srbima ide posljednji napad u četvrtini, ali su ga brzopleto potrošili i imali smo 12 sekundi za napad, ali Burić promašuje cijeli gol s jedva dva metra. Tresu se ruke kad ne treba i zato je rezultat kakav jest

7' >>>> Sreća da su i Srbi malo stali, promašili su tri napada zaredom, a to je napokon Sukno iskoristio i sad je 4:7. Odmah potom Pavić brani i sad možemo smanjiti na samo dva razlike

5' >>>> Ponovno igrač više za nas, Tucak je zvao minutu odmora i ništa to nije pomoglo jer smo prestrašeni pa Obradović puca preko gola s tri metra - neometan

4' >>>> Katastrofa od igre! Jedno kad je protivnik bolji, ali kod igrača više prvo lopta ispada Jokoviću, a zatim i Muslimu pa nas Pavić spašava od kontre

4' >>>> Nismo se dugo veselili, Ćuk nam zabija s igračem više i to je 7:3

3' >>>> Napokon! Iskoristili smo igrača više i Sukno zabija za 3:6

2' >>>> Ništa ne možemo, još jedan napad odlazi u vjetar. Srećom pa ni Srbi ne zabijaju

1' >>>> Dok mi nemamo ideje, Srbi itekako imaju i odlaze na 6:2

1' >>>> Sukno je prebrz za Gocića, imamo ponovno prvi napad i ponovno apsolutno nikakve ideje

DRUGA ČETVRTINA

8' >>>> Izgledamo grozno, još jednom bez ideje napad i Sukno puca s desetak metara. Naravno da nije bilo problema Pijetlovića. Prije posljednjeg napada Srbije, izbornik Savić zove minutu odmora, želi nas slomiti već u prvom poluvremenu i pobjeći na tri razlike. To su i uspjeli nakon što je isključen Bušlje, a zabio je Filipović.

7' >>>> Po treći put igrač više u ovoj četvrtini i ponovno nemamo ideje no ni sreće, Joković pogađa gredu

6' >>>> Burić je isključen po drugi put i Srbija sjajnom akcijom odlazi na 4:2, a zabio je Ćuk

5' >>>> Imali smo igrača više, loše ga odigrali, ali Šetkin udarac umalo je završio u golu. Umjesto toga, bila je greda

4' >>>> Nije moglo vječno, Prlainović kao sjajan šuter zabija i eto nas na 2:3

4' >>>> Obrane su odlične, nitko nema rješenja u napadu!

3' >>>> Nismo po prvi put iskoristili igrača više i ostaje 2:2, šteta!

2' >>>> Nakon što Srbi nisu iskoristili napad, povukli smo polukontri, ali Joković ne zabija

1' >>>> Joković je ponovno prebrz i imamo prvi napad, ali nismo ga iskoristili

PRVA ČETVRTINA

Vaterpoliste bodri i predsjednika Grabar-Kitarović, a više pročitajte OVDJE.

8' >>>> Paškvalin je napravio prekršaj u napadu i Srbija ima priliku za vodstvo, zato je njihov izbornik Savić i zvao minutu odmora. Srećom, Prlainović pogađa gredu i sad mi možemo na odmor s vodstvom. Nismo to iskoristili i nakon prvih osam minuta je 2:2

7' >>>> Mandić je pobjegao na centarskoj poziciji i sam pred Pavićem lako zabio za 2:2

7' >>>> Nije prošao naš napad, ali nije ni napad Srbije, da bi ponovno naš bio neefikasan i Srbija sad ima priliku za izjednačenje

6' >>>> Igrača više iskoristila je i Srbija jako jednostavno i efikasno, zabio je Prlainović

6' >>>> Izbornik Tucak zvao je minutu odmora kad nam je dosuđen igrač više i to je urodilo plodom, Petković je zabio za 2:0

5' >>>> Odlična Pavićeva obrana! Srbi nisu iskoristili igrača više

4' >>>> Rastrgana je utakmica zasad, Srbi i mi ne koristimo napade

3' >>>> Odmah smo se obranili i krenuli u napad, ali Obradoviću vratar Srbije brani

2' >>>> Iskoristili smo igrača više, Obradović zabija sam s desne strane i vodimo 1:0