NLB LIGA Vukovi na gostovanju pobijedili Olimpiju sa 72:67

Veliki povratak Cibone za nastavak uspješne serije

08.11.2008.
u 22:01

Košarkaši Cibone nastavljaju uspješan niz, pa su tako nakon velike pobjede protiv Olymiacosa u trećem kolu Eurolige uspješno odradili i gostovanje kod Olimpije u sklopu 7. kola NLB lige. Vukovi su slavili sa 72:67, i to nakon što su većim dijelom susreta bili u rezultatskom minusu koji je nerijetko bio i preko deset poena razlike, a u jednom je trenutku domaćin imao i prednost od 19 poena.

I zaista su vukovi loše započeli susret. Već su nakon prve četvrtine gubili 23:8, a na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 40:30 u korist domaćina.

U posljednju se četvrtinu ušlo s 11 poena prednosti za Olimpiju, ali tada Cibona počinje igrati. Sjajna obrana i serija 13:0 doveli su stvari na početak. Prvu prednost na susretu je gostima donio Homan u 39. minuti, a ubačaj Trohe i slobodna bacanja Marshalla i Vukušića bili su dovoljni za novo slavlje vukova, četvrto u ovogodišnjem izdanju NLB lige. Najbolji u redovima Cibone bili su Vukušić sa 18 poena, te Marshall koji je ubacio 14 poena. Najučinkovitiji igrač Olimpije bio je Milič sa 17 poena.

Nakon sedam kola Cibona ima četiri pobjede i tri poraza.

Uspješan je na gostovanju bio i Split, i to na ništa manje dramatičan način. Splićani su košem u posljednjim trenucima susreta pobijedili Vojvodinu sa 72:70.