Spektakl u Londonu: Šarić postigao 14 koševa u porazu Sixersa

Protiv vodeće momčadi Istočne konferencije Sixersi su pokazali dva potpuno suprotna lica.
12. siječnja 2018. u 08:15 0 komentara 308 prikaza
Dario Šarić
Pogledajte galeriju 1/5

U NBA utakmici igranoj u Londonu Boston Celticsi su svladali Philadelphia 76-erse sa 114-103, a hrvatski košarkaški reprezentativac u dresu Sixersa Dario Šarić susret je završio sa 14 koševa (šut za dva 3-6, trica 1-5, slobodna bacanja 5-5) uz četiri skoka, tri asistencije i dvije osvojene lopte za 34 minute provedene na terenu.

Dario Šarić NBA liga Još jedna dobra partija Darija Šarića u uvjerljivoj pobjedi Philadelphije

Protiv vodeće momčadi Istočne konferencije Sixersi su pokazali dva potpuno suprotna lica, sjajno u prvih četvrtinu i pol te katastrofalno u završnici druge četvrtine i kroz gotovo čitavo drugo poluvrijeme.

Zahvaljujući sjajnom šutu, posebice JJ Redicka, Philadelphia je sredinom druge četvrtine imala 22 koša prednosti (69-47), no zbog nekoliko nesmotrenih reakcija u napadu koje su rezultirale izgubljenim loptama dopustila je Bostonu da se do poluvremena primakne na samo devet razlike (57-48).

Dario Šarić
1 / 17
Dario Šarić

Kada je u drugom poluvremenu proradio i vanjski šut Celticsa, oni su vrlo brzo preokrenuli rezultat u svoju korist. A nakon što su poveli (69-68), više nisu dopustili Sixersima preokret. Štoviše, na tri minute prije kraja bilo je 19 razlike za Boston (110-91) koji je tako komotno ostvario i treću pobjedu ove sezone protiv Philadelphije u isto toliko međusobnih susreta.

Bojan Bogdanović NBA LIGA Porazi Indiane i Orlanda, solidni Bogdanović i Hezonja

Jaylen Brown sa 21 i Kyrie Irving sa 20 koševa predvodili su Celticse, dok je Redick utakmicu završio sa 22 ubačaja za Sixerse.

Boston je sada na omjeru pobjeda i poraza 34-10, dok je Philadelphia, koja drži deveto mjesto istoka, prvo koje ne vodi u doigravanje, na 19-20.

Rezultati:

Toronto Raptors - Cleveland Cavaliers 133 - 99

Philadelphia 76ers - Boston Celtics 103 - 114

LA Lakers - San Antonio Spurs 93 - 81 (Ivica Zubac nije ulazio u igru za LA Lakerse)

Sacramento Kings - LA Clippers 115 - 121

Mate Skelin OBITELJSKI BIZNIS Bio je u NBA-u, igrao za Cibonu, a iznenadit će vas čime se danas bavi Košarkaš godine Nicević: Noću spavam samo četiri sata i bavim se modom za dugajlije Damir Mulaomerović DAMIR MULAOMEROVIĆ Žao mi je što Fiba od Cibone traži moj novac