Petrić i Olić neumorni - zabili i Aston Villi

Autori: Srđan Hebar, Hina
17.12.2008.
u 21:39

Hrvatski napadački dvojac Ivica Olić i Mladen Petrić ozbiljno su shvatili svoju napadačku zadaću - naime, oni zabijaju skoro u svakom susretu! Ni utakmica Lige Uefe protiv Aston Ville nije bila iznimka.

Mladen Petrić 'izdržao' je do 18. minute kada je Bastian Reinhardt dugom loptom prevario obranu Aston Ville, a kratko ošišani hrvatski reprezentativac lijevom nogom gurnuo loptu u mrežu.

Ola se priključio dvanaest minuta kasnije te podmetnuo glavu na lijevoj strani i upisao se u strijelce. No, u drugom dijelu želio je nadvisiti svog suigrača te u 57. minuti, nakon ubačaja Jorisa Mathijsena drugi puta zatresao mrežu.

Poznata su i posljednja dva kluba koja su prošla dalje, a a to su poljski Lech i Kopenhagen. Danci su u izravnom okršaju za prolaz u gostima svladali Club Brugges sa 1:0, dok je Lech prošao zahvaljujući pobjedi kod Feyenoorda (1:0), ali i porazu Nancya kod Deportiva.

Portsmouth je kod kuće svladao Heerenveen sa 3:0, no obje momčadi nisu prošle dalje. Kod domaćina je Niko Kranjčar bio na klupi za pričuve, a Danijel Pranjić za goste nije bio ni prijavljen za utakmicu.

Rezultati susreta posljednjeg, 5.kola Lige UEFA:

SKUPINA E:

MILAN - WOLFSBURG 2:2 (Ambrosini 15, Pato 56//Zaccardo 55, Saglik 82)

PORTSMOUTH - HEERENVEEN 3:0 (Crouch 40, 42, Hreidarsson 90))

SKUPINA F

HSV HAMBURG - ASTON VILLA 3:1 (PETRIĆ 18, OLIĆ 30, 57//Delfouneso 84). Crveni karton: Sidwell (Ast, 85)

AJAX - SLAVIA PRAHA 2:2 (Vertonghen 4, Suarez 90-pen//Cerny 12, Krajčik 30)

1. Hamburger SV 4 3 0 1 7:3 9

2. Ajax Amsterdam 4 2 1 1 5:4 7

3. Aston Villa 4 2 0 2 5:6 6