Reprezentacija Nizozemske pobijedila je Sjevernu Makedoniju 37:32 u drugom kolu Svjetskog prvenstva. Utakmica se igrala u Varaždinu, a završila je kaotičnim scenama. Navijači Sjeverne Makedonije su nezadovoljni rezultatom i nekim sudačkim odlukama, zasuli teren raznim predmetima. Nizozemci su morali bježati u svlačionicu nakon dvoboja.
Na utakmici je bio Dinamov igrač Stefan Ristovski. Na svojem je Instagram profilu objavio fotografiju sebe kako stoji u publici. Rođen u Skopju 1992. godine, Ristovski je karijeru započeo u tamošnjem Vardaru. Iz rodne zemlje otišao je 2010. godine kada se pridružio Parmi, a u Dinamu je od 2021. godine. Do prije nekoliko dana bio je na pripremama sa svojom momčadi, a po povratku je iskoristio priliku da pogleda utakmicu svoje reprezentacije.
GALERIJA Zagrebačka Arena gotovo je prazna, a igra se utakmica Svjetskog prvenstva
"Bila je velika drama, vrlo tijesna utakmica. Nizozemci su uvijek bili korak ispred Makedonaca. Završilo je kaosom, posljednje minute završile su ubacivanjem predmeta u teren. Makedonski navijači su time potjerali Nizozemce s terena", izvijestio je novinar TV2 televizije Soren Reedtz.
"Čovječe, počeli su nas gađati svakakvim predmetima. Nikad nisam ovako nešto doživio. Očito je tako ovdje na Balkanu. U jednom trenu, kad sam htio baciti loptu, gol su zasuli vodom. Apsolutno ludo! Ovo nema veze s rukometom. Ali nekad je i tako", rekao je golman Nizozemske Mathias Rex nakon utakmice.
VIDEO Hrvatske rukometne legende otkrivaju što znače najvažniji pojmovi u rukometu