Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 112
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
NADA

Željko se jedva kretao, a danas može raditi

23.03.2002.
u 00:00

- Moj je sin obolio od multiple skleroze i prije godinu dana bio je posve dezorijentiran s teškim vrtoglavicama, tremorom i strabizmom lijevog oka, kretao se samo uz tuđu pomoć, a, evo, jutros se sam obrijao - kaže gospođa Šurina

- Moj se sin napokon jutros uspio sam obrijati, a to je rezultat jednogodišnje terapije u klinici za baromedicinu "Oxy) u Puli - ovim riječima dočekala nas je u klinici za baromedicinu "Oxy" Mirjana Šurina, majka 33-godišnjeg Željka Šurine, koji već osam godina živi s teškom neurološkom bolešću, multiplom sklerozom. Željko je u Puli u klinici na svojim mjesečnim terapijama. Prve znake bolesti osjetio je kao 25-godišnjak radeći u svojoj automehaničarskoj radionici u Zagrebu. Danas se povratku tom poslu najviše veseli, a na susretu s nama prisjetio se trenutaka koji su mu posve promijenili život.

- Dok sam radio, osjetio sam jedan oblik drvenosti i trnce u lijevom dijelu tijela. To me uplašilo te sam se uputio neurologu dr. Branku Randiću. Pretrage na "Rebru" pokazale su da sam granični bolesnik multiple skleroze. U bolnici sam prvi put bio tri tjedna sa simpotmima duplog vida i trnaca. Liječili su me kortikosteroidima koji su me trenutačno digli. Nakon izlaska iz bolnice sve je neko vrijeme bilo u redu, dok se bolest nije ponovila - prisjeća se Željko prvih dana bolesti.

Zdravlje mu je tih godina osciliralo, a liječenje kortikosteroidima i medrolom posljednjih godina više nije davalo rezultata. Nakon posljednje doze kortikosteroida dr. Ivan Zajec i primarijus dr. Željko Šućur preporučuju lani Željku i njegovoj obitelji da pokušaju nešto posve drugo, odnosno liječenje barokomorom u "Oxyju" u Puli. U toj odluci Željko je dobio i veliku podršku svoje neurologinje prof. Slave Šarkanji-Podobnik.

- U kliniku za baromedicinu "Oxy" Željko je došao u vrlo tešku psihičkom i fizičkom stanju - priča majka Mirjana Šurina. - Bez tuđe pomoći nije se mogao kretati, imao je strašne vrtoglavice i u ležećem i uspravnu položaju. Ako bi ga pustili da sam hoda, odmah bi padao na pod. Uz tremor imao je i strabizam lijevog oka, koje mu je posve bježalo u stranu. Željko je bio i u tešku psihičkom stanju. Nije komunicirao i bio je jako neurotičan. Meni kao majci ništa nije bilo nemoguće učiniti za sina, a liječenje u Puli davalo mi je nadu. Danas se ta nada pretvorila u čudotvoran lijek - kaže zahvalna Mirjana Šurina.

Tanja Ušić

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata