Novoizabrani predsjednik Donald Trump u subotu je nominirao Charlesa Kushnera, oca svog zeta Jareda Kushnera, za američkog veleposlanika u Francuskoj, u posljednjem od nekoliko kontroverznih odabira. Kushner je "veliki bisnizmen, filantrop i čovjek koji zna sklapati poslove i snažno će zastupati našu zemlju i njezine interese", napisao je Trump na svojoj društevnoj mreži Truth Social, dodajući da je Jared "blisko surađivao" s njim "u Bijeloj kući".
Izbor je u skladu s dosadašnjim Trumpovim obrascem odabira ljudi, često bogatih, koji su bliski njegovoj obitelji ili su dokazali odanost. Kushner je multimilijunaš, osnivač i predsjednik jedne od najvećih tvrtki za nekretnine u SAD-u te bivši odvjetnik. Njegov sin je bio viši savjetnik tijekom Trumpova prvog mandata.
Međutim, Trump nije spomenuo da je stariji Kushner bio u zatvoru i odslužio dvogodišnju kaznu, većinu u saveznom zatvoru. Kushner, koji sada ima 70 godina, izjasnio se krivim 2004. godine po 18 točaka optužnice za utaju poreza, utjecaj na svjedoke i davanje nezakonitih donacija kampanji.
Slučaj, koji je vodio tadašnji američki državni odvjetnik Chris Christie, uključivao je prljave detalje koje je Kushner priznao: da je unajmio prostitutku da zavede njegovog šogora, čovjeka koji je surađivao u istrazi financiranja kampanje, a zatim je snimio videokamerom taj susret i poslao ga njegovoj ženi, Kushnerovoj sestri, kako bi je odvratio od svjedočenja.
Christie, koja je radio u Trumpovom prvom predsjedničkom tranzicijskom timu, a potom mu se suprotstavio na ovogodišnjim republikanskim predizborima, kasnije je rekao da je Kushner počinio "odvratan zločin". Godine 2020. Trump je pomilovao Kushnera.
FOTO Karijera mu je krenula uz 'tatin poguranac', zarađivao milijarde i doživio bankrote: Dječak plavih očiju opet je prvi čovjek SAD-a
Tramp će biti zadni presednik Amerike . Neće moći da spreči propast dolara. Još nije stupio na vlast a već preti . Trump napao BRICS! Donald Trump u subotu je zatražio da se zemlje članice BRICS-a obvežu da neće stvarati da neće stvarati novu valutu ili podržati drugu valutu koja bi zamijenila američki dolar ili će se suočiti sa 100% carinama. "Zahtijevamo obvezuu ovih zemalja da neće stvarati novu valutu, niti podržati bilo koju drugu valutu koja će zamijeniti američki dolar ili se suočiti sa 100-postotnim carinama i treba očekivati da će biti izuzete od prodaje u SAD-u", napisao je Trump na svoju platformu za društveno umrežavanje Truth Social. - Nema šanse da će BRICS zamijeniti američki dolar u međunarodnoj trgovini, a svaka zemlja koja to pokuša trebala bi reći zbogom Americi - piše Reuters.