VIDEO Dan kada se svijet poklonio Janici koja je napravila podvig: 'To je čisti mazohizam'

ARHIVA - Janica Kosteli? prva na cilju Snježne kraljice i bez štapa
kraljigo
05.01.2024.
u 10:47

Na svoj 24. rođendan na Sljemenu je u drugoj vožnji ostala bez štapa, ali onda je odlučila završiti utrku te osvojiti treće mjesto što je tada postala sportska senzacija

Jedna od najboljih hrvatskih sportašica Janica Kostelić danas slavi svoj 42. rođendan. Hrvatska heroina osvojila je četiri olimpijske zlatne medalje te dvije srebrne i tako postala najuspješnija alpska skijašica u povijesti Zimskih olimpijskih igara. Mnogi će zauvijek pamtiti njezinu utrku na Snježnoj kraljici 5. siječnja 2006. godine, dana koji je zahvaljujući Janici Kostelić upisan u povijest hrvatskog skijanja.

1/13

Na svoj 24. rođendan na Sljemenu je u drugoj vožnji ostala bez štapa, ali onda je odlučila završiti utrku te osvojiti treće mjesto što je tada postala sportska senzacija. Snimka utrke iz Zagreba obišla je svijet, a Janica osvojila srca obožavatelja trpeći bol koju rijetko tko može zamisliti.

- Stojim na startu i mislim si, u prvoj vožnji vozila sam kao krava, a svi ovi ljudi ovdje su samo zbog mene, morala sam im se nekako odužiti. Ako ne pobjedom, onda barem postoljem. I išla sam na sve ili ništa. I onda se, razmišljajući tako, odgurnem na startu i izgubim štap. Htjela sam odustati, boljela me ruka, a imala sam pred sobom više od 20 vrata - rekla je Janica.