Pobjede Napolija i Atalante, Pašalić igrao do 59. minute

Mario Pašalić
28.06.2020.
u 22:27

Momčad iz Bergama je iskoristila poraz Rome na gostovanju kod Milana (0-2), pa sada ima čak devet bodova prednosti pred Rimljanima.

Nogometaši Atalante ostvarili su važnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka nakon što su u susretu 28. kola talijanskog prvenstva na gostovanju pobijedili Udinese sa 3-2.

Petu uzastopnu pobjedu Atalanti u međusobnim susretima donijeli su Duvan Zapata (8) i Luis Muriel (71, 79), dok je oba gola za momčad iz Udina zabio Kevin Lasagna (31, 87). Mario Pašalić je za Atalantu igrao do 59. minute dok Boško Šutalo nije ulazio u igru.

Tri boda je osvojio i Napoli koji je na svom travnjaku porazio SPAL sa 3-1. Dries Mertens (4), Jose Callejon (36) i Amin Younes (78) zabili su za domaći sastav, dok je gol za goste zabio Andrea Petegna (29).

Sassuolo i Verona, koju vodi naš Ivan Jurić, odigrali su sjajnu utakmicu sa šest golova i nizom prilika, a na koncu je završilo 3-3. Verona je vodila 1-0 i 3-1, ali je Sassuolo uspio iščupati bod postigavši pogodak za 3-3 u sedmoj minuti nadoknade. Sassuolo je u prošlom kolu odigrao 3-3 protiv Intera izjednačivši u 89. minuti.

Za domaći sastav golove su zabili Jeremie Boga (53, 77) i  Rogerio (90+7), a za Veronu Darko Lazović (51), Mariusz Stępinski (57) i Matteo Pessina (68).

U prvom nedjeljnom susretu Milan je na San Siru pobijedio Romu sa 2-0, a prvi pogodak za domaćine zabio je hrvatski reprezentativac Ante Rebić u 76. minuti. Konačan rezultat postavio je Hakan Calhanoglu (89-pen). Rebić je bio strijelac i u prošlom kolu kada je Milan slavio sa 4-1 na gostovanju kod Leccea,  a sa osam pogodaka vodeći je strijelac kluba.

Večeras se još sastaju Parma i Inter.

Na ljestvici vodi Juventus sa 69 bodova, Lazio ima 65, a Inter na trećem mjestu 58 bodova i utakmicu manje. Atalanta je četvrta sa 57 bodova.

REZULTATI:
Milan - Roma        2-0 (REBIĆ 76, Calhanoglu 89-11m)
Udinese - Atalanta  2-3 (Lasagna 31, 87 /  Zapata 8, Muriel 71,  79)
Sampdoria - Bologna 1-2 (Bonazzoli 88 / Barrow 72-11m, Orsolini 74)
Sassuolo - Verona   3-3 (Boga 53, 77, Rogério 90+7 / Lazović 51, Stępinski 57, Pessina 68)
Napoli - SPAL       3-1 (Mertens 4, Callejón 36, Younes 78 / Petagna 29)
Večeras: Parma - Inter

U subotu:
Brescia - Genoa    2-2 (Donnarumma 10, Semprini 13 / Falque 38-11m, Pinamonti 70-11m)
Cagliari - Torino  4-2 (Nandez 12, Simeone 17, Nainggolan 46, Pedro 69-11m / Bremer 60, Belotti 65)
Lazio - Fiorentina 2-1 (Immobile 67-11m, Luis Alberto 82 / Ribery 25)