Houston izjednačio, Milwaukee na korak od konferencijskog finala

James Harden
1/3
07.05.2019.
u 09:31

James Harden je zabio 38 koševa i upisao 10 skokova za pobjedu Houstona kod kuće

Houston Rockets su sinoć u polufinalu Zapadne konferencije izjednačili na 2:2 svladavši sa 112:108 Golden State Warriorse, dok su Milwaukee Bucks poveli 3:1 nakon pobjede u gostima nad Boston Celticsima.

James Harden je zabio 38 koševa i upisao 10 skokova za pobjedu Houstona kod kuće. Eric Gordon je dodao 20 koševa, a P.J. Tucker 17 uz 10 skokova.

Najveća prednost Houstona na utakmici iznosila je 17 koševa i to u trećoj četvrtini, no onda su Warriorsi napravili seriju od 22:9 i došli na 86:82.

Kod branitelja naslova najbolji je bio Kevin Durant sa 34 koša, dok je Steph Curry utakmicu završio sa 30, ali je bio neprecizan u tricama - promašio je 10 od 14 pokušaja za tri poena. Draymond Green je ubacio 15 koševa uz 10 skokova i pet asistencija.

Peta utakmica se igra u srijedu u Oaklandu.

Milwaukee je došao na korak od konferencijskog finala, nadigravši sinoć sa 113:101 Boston Celticse na njihovom terenu. Peta se utakmica igra u srijedu u Milwaukeeju.

Giannis Antetokounmpo, kandidat za titulu najboljeg igrača sezone, bio je najbolji pojedinac u redovima pobjedničke momčadi sa 39 koševa, od čega je 17 zabio u zadnjoj četvrtini.

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su Bucksi nadigrali Celticse sa 33:23 i preokrenuli zaostatak s poluvremena (47:49) u vodstvo od 80:72.

Kyrie Irving je predvodio Boston sa 23 tkoša i deset asistencija.