Naslovnica Sport Olimpijske igre u Tokiju

Egipat zaustavio Španjolsku i Olma, a sudac im za krvnički start dao samo žuti karton

Sudac Makhadmeh, koji je stajao odmah do njih, mu je dao tek žuti karton. Egipćanin se bunio da nije zaslužio ni njega, a Cabellos nije mogao nastaviti igru zbog kvrge koja se pojavila na njegovoj lijevoj nozi.
22. srpnja 2021. u 13:58 1 komentara 2378 prikaza
Soccer Football - Men - Group C - Egypt v Spain
Pogledajte galeriju 1/4

U susretu prvog kola A skupine olimpijskog turnira nogometaša, Meksiko je deklasirao Francusku sa 4-1, dok su u susretu C skupine Španjolska i Egipat  odigrali bez golova. Meksiko je u Tokiju pobijedio Francusku sa 4-1, a svih pet golova je palo u drugom poluvremenu.

Meksiko je poveo u 47. minuti golom Aleixa Vege, a osam minuta kasnije Sebastian Cordova je povisio na 2-0. Francuski kapetan Andre Pierre Gignac i jedan od trojice igrača starijih od 23 godine je smanjio na 2-1 u 69. minuti, no u samoj završnici utakmice Meksiko je zabio još dva gola, a strijelci su bili Uriel Antuna (80) i Eduardo Aguirre (90+1).

Zagreb: Odlazak hrvatskih olimpijaca u Tokio OI: TENIS Brazilci stoje na putu hrvatskim tenisačima, Vekić na Francuskinju

U drugom susretu iz ove skupine snage će odmjeriti Japan i Južna Afrika.

Na otvaranju skupine C Egipat je u Sapporu priredio iznenađenje odigravši 0-0 protiv Španjolske. Za "furiju" je cijeli susret odigrao Dani Olmo, a Egipćani su u Tokio došli bez najboljeg igrača Mohameda Salaha.

Ipak, susret je obilježio jedan krvnički start. Naime, Taher Mohamed je oštro i svom snagom nagazio na zglob Ceballosa, a igrač Reala vrištao je od bolova. Ipak sudac Makhadmeh, koji je stajao odmah do njih, mu je dao tek žuti karton. Egipćanin se bunio da nije zaslužio ni njega, a Cabellos nije mogao nastaviti igru zbog kvrge koja se pojavila na njegovoj lijevoj nozi.

Soccer Football - Men - Group C - Egypt v Spain | Autor : KIM HONG-JI/REUTERS/PIXSELL/REUTERS/PIXSELL Foto: KIM HONG-JI/REUTERS/PIXSELL/REUTERS/PIXSELL Soccer Football - Men - Group C - Egypt v Spain Tokyo 2020 Olympics - Soccer Football - Men - Group C - Egypt v Spain - Sapporo Dome, Sapporo, Japan - July 22, 2021. The swollen ankle of Dani Ceballos of Spain is seen as he is substituted off after sustaining an injury REUTERS/Kim Hong-Ji KIM HONG-JI

U ovoj skupini su još Argentina i Australija.

U dvoboju 1. kola skupine B Novi Zeland je u Kashimi pobijedio Južnu Koreju sa 1-0 golom Christophera Wooda u 70. minuti. U drugom susretu iz ove skupine igrat će Honduras i Rumunjska.

Na otvaranju skupine D Obala Bjelokosti je u Yokohami pobijedila Saudijsku Arbiju sa 2-1.

Al-Amri (39-ag) i Franck Kessie (66) su zabili za pobjednički sastav, dok je gol za suparnike postigao Al-Dawsari Goal (44). U ovoj skupini su i branitelji naslova Brazilci i Nijemci.

POGLEDAJTE VIDEO: Matea Jelić brani boje Hrvatske u Tokiju

Tokio: Vaterpolo, Hrvatska - Srbija
REAKCIJE SUSJEDA
Pogledajte što pišu srpski mediji nakon poraza od Hrvatske i kako su prihvatili naš trijumf
d
OBLJETNICA
DignetSoftware proslavio jedanaest godina uspješnog rada
  • Avatar Udruga_obrisanih
    Udruga_obrisanih:

Dobro da smo mi ostvarili sve zacrtane ciljeve, sad je mogao i neki naš nastradati