Bašić strijelac u uvjerljivoj pobjedi Bordeauxa

Toma Bašić
Bestimage/Pixsell
17.01.2021.
u 17:41

Bašić je bio u početnoj postavi, odigrao je cijelu utakmicu, a od 33. minute je igrao opterećen žutim kartonom.

Hrvatski nogometni reprezentativac Toma Bašić postigao je treći pogodak za Bordeaux u uvjerljivoj 3-0 (0-0) pobjedi ostvarenoj u 20. kolu francuskog prvenstva na gostovanju kod Nice.

Bivši igrač Hajduka je u 87. minuti pogodio na asistenciju Traorea za konačnih 3-0, nakon što su prije njega strijelci za gostujuću momčad bili Hwang (50) i Baysse (75). Bašić je bio u početnoj postavi, odigrao je cijelu utakmicu, a od 33. minute je igrao opterećen žutim kartonom.

U gostima je slavio i Rennes koji je sa 2-1 svladao Brest golovima Bourigeaud (6) i Grenier (76) iz kaznenog udarca. Domaće je u vodstvo doveo Honorat već u trećoj minuti.

Strasbourg je osvojio sva tri boda pobijedivši Saint-Etienne kao domaćin s 1-0. Jedini strijelac bio je Ajourque u 29. minuti.

Nantes i Lens su odigrali neodlučeno 1-1. Poveli su domaći u 36. minuti, kad je Louza realizirao kazneni udarac. Bod Lensu donio je Kakuta pogotkom u 81. minuti.

Vodeći PSG ima 42 boda, dva više od Lyona koji ima utakmicu manje. Lille je treći s 39 bodova i također s utakmicom manje. U zoni ispadanja su Nimes s 15 bodova, Dijon sa 14 i Lorient sa 12, s time da zadnje dvije momčadi imaju jedan nastup manje.