Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 136
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?

Tri alkoholna pića dnevno udvostručuju rizik od tremora

09.04.2009.
u 11:14

Kod osoba koje su cijeli život sklone alkoholu često se kasnije u životu javi drhtanje ili tremor. Prema najnovijem istraživanju osobe koje konzumiraju tri alkoholna pića dnevno udvostručuju rizik od tremora kasnije u životu.
Esencijalni tremor, inače, uobičajen je neurološki poremećaj.

Iako postoji niz uzroka koji mogu potaknuti razvoj ovog poremećaja, kao na primjer pretjerana aktivnost štitnjače ili Parkinsonova bolest, kod alkoholičara se često javlja tremor. Istraživanje je pokazalo da konzumacija alkohola povećava rizik od ovog poremećaja.

Istraživanje je provedeno u Španjolskoj, a uključivalo je 3285 osoba starijih od 65 godina, od kojih su njih 1838 bili klasificirani kao alkoholičari.
Kod čak 76 osoba od ukupnog broja ljudi koji su sudjelovali u istraživanju javio se tremor u razdoblju od tri godine nakon početka istraživanja.

Kad su uspoređene te dvije grupe, alkoholičari i ne-alkoholičari, oni koji su redovito pili tijekom dužeg razdoblja bili su skloniji tremoru. Osim toga, kod onih koji su pili tri ili više alkoholna pića na dan, rizik je bio dvostruko veći nego kod onih koji ne piju.
Čak i kod onih koji su pili samo jedno ili dva pića dnevno javljanje tremora bilo je 30 posto češće. (NaM)

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata