Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 100
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
VEČERNJAKOVE ZVJEZDICE

Greenberg kraj Daruvara pobjednik zvjezdica, chef Kelbasa kuhao za Agassija i Đokovića

Daruvar: Turistička patrola Večernjeg lista
Foto: Damir Spehar/PIXSELL
1/4
21.04.2026.
u 10:11

“Presretni smo, tek smo odradili prvu godinu, a već priznanje. Trudit ćemo se još više, nagrada nam je novi vjetar u leđa”

Restoran Greenberg, na idiličnom zelenom brijegu kraj Daruvara pobjednik je Večernjakovih zvjezdica na kontinentu! Obilazeći unutrašnjost naše zemlje, ocjenjujući restorane, od onih pokraj Mirne, Zrmanje, Drave, Mure, Save, ali i Neretve, najviše bodova dobio je restoran daleko od buke, u prirodi, na seoskom imanju u šumi u mjestu Vrbovac kraj Daruvara. Restoran koji vode Ninoslav Medaković i Marin Kelbasa ima i vlastiti – potočić.

– Lučica! Tako je ime našem potočiću. Presretni smo zbog Večernjakove nagrade, tek smo odradili prvu godinu, a u tako kratkom vremenu uspjeli smo doći i do priznanja. Trudit ćemo se još više, Večernjakova nagrada novi nam je vjetar u leđa – govore u restoranu u staroj obnovljenoj bilogorskoj kući.

01.04.2026., Daruvar - Turisticka patrola Vecernjeg lista. Grad Daruvar. Vecernjakove zvijezdice. Restoran Greenberg (kod Francuza) nudi vrhunski gastronomski uzitak, janjeca koljenica i perket od smudja, te Dubai kolac. Photo: Damir Spehar/PIXSELL
Foto: Damir Spehar/PIXSELL

Tanjuri chefa Marina Kelbase, majstora kuhinje iz Našica, forte su ovog raja u prirodi. Kuhao je u nizu razvikanih restorana, natjecao se čak i u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Sve što je desetljećima učio sada gostu u okolici Daruvara prezentira na stolu. Njegove delicije probali su Roman Abramović, Andy Murray, Andre Agassi, Novak Đoković, Juan Carlos Ferrero...

– Hotel Park u Našicama, Bistro Šimuni na Pagu, tada najrazvikaniji restoran na Pagu, umaški hoteli Melia Coral s pet zvjezdica, Sol Garden Istra, razvikani restorani u Njemačkoj Letzte Instanz, Don Mateo... i eto me natrag kod kuće – govori Kelbasa.

01.04.2026., Daruvar - Turisticka patrola Vecernjeg lista. Grad Daruvar. Vecernjakove zvijezdice. Restoran Greenberg (kod Francuza) nudi vrhunski gastronomski uzitak, janjeca koljenica i perket od smudja, te Dubai kolac. Photo: Damir Spehar/PIXSELL
Foto: Damir Spehar/PIXSELL

Što ste spremali Romanu Abramoviću, prema Forbesu, najbogatijem Rusu i vlasniku Chelseaja?

– Jastoge s tjesteninom, škampe na buzaru, za predjelo dagnje, vongole i prnjavice... Pamtim i večeru za Andyja Murraya i društvo, tu smo pripremali niz sljedova – govori Kelbasa.

Njegova je kuhinja tradicionalna, ali na moderan način, kao što se kuhalo nekoć, ali s novim tehnikama. Na meniju Greenberga ponos je Dry Age Ribeye, koji odležava 21 dan, ali i janjeća koljenica koja se kuha pola dana. Fora je i njegov tradicionalni slavonski fiš u kojem je i – morska riba, brancin. Tu u šumskoj idili jede se zaista dobro.

Komentara 1

MK
Mk0202
16:14 25.04.2026.

Bistro simuni STA ?!?! Jbt pa imaju lignje u meniju a dekoracija je limun i list salate.. Roman Abramovic vlasnik koga ono ste rekli ??? Sreca pa je clanak i namjenjen za publiku koja zna skoro pa malo kao i autor.. Ne znam samo zasto meni ovo izlazi

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata